JAV-ų Kalifornijos valstija leis autonominių sunkvežimių testavimą realiomis sąlygomis

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/mokslas/strai... 2019-04-14 14:22:18, skaitė 91, komentavo 1

JAV-ų Kalifornijos valstija leis autonominių sunkvežimių testavimą realiomis sąlygomis

Kalifornijos valstija planuoja leisti testuoti autonominius lengvo pobūdžio sunkvežimius. Valstijos motorinių transporto priemonių departamentas vakar pranešė apie įstatą, leidžiantį įmonėms pateikti prašymus bandyti autonominius sunkvežimius.

Naujasis įstatas leidžia į gatves paleisti automatizuotus sunkvežimius, sveriančius iki 4,5 tonos. Tai reiškia, jog į gatves galės išvažiuoti įvairi lengvoji technika, bet ne vilkikai.

Kalifornija yra autonominių transporto priemonių sostinė, taigi nauji įstatai nestebina. Įvairūs autonominiams automobiliams teigiami įstatymai pritraukia ir dideles investicijas - valstijoje sukiojasi General Motors, Waymo ir Uber, įmonės, vystančios autonominius automobilius su siekiu juos padaryti prieinamus visuomenei. Kol kas, Kalifornijoje vairavimo testus vykdyti gali 62 įmonės, kurių vardais viso registruota 678 automobiliai. Waymo yra vienintelė įmonė, kuriai buvo leista automobilius į gatves paleisti neprižiūrimus inspektoriaus, sėdinčio viduje.

Šis įstatas tai mažas žingsnis rimtesnės technikos link. Manoma, jog greitu metu į gatves bus galima paleisti ir vilkikus bei statybinę įrangą. Waymo jau ganėtinai seniai Atlantos valstijoje testuoja bepiločius traktorius, o Daimler ir TuSimple intensyviai dirba vystydami autonominius vilkikus.

Šiuo metu, naujasis vyriausybės sprendimas duris atidaro lengvesniems sunkvežimiams, su kuriais dirba Nuro, Udelv bei Ford.

Mokslininkai spekuliuoja, jog per ateinančius 20 metų transporto sektorių galės perimti automatizuotos sistemos, bet šis technologinis progresas neramina 13 milijonų žmonių, JAV dirbančių transporto sektoriuje.

Šaltinis: The Verge