Lietuvos darbo rinkoje buvę ministrai nėra paklausūs

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-04-15 09:26:59, skaitė 67, komentavo 1

Lietuvos darbo rinkoje buvę ministrai nėra paklausūs

Situacija, kai buvusiems Vyriausybės atstovams reikia kreiptis į Užimtumo tarnybą, nesako nieko gero apie pačią valstybę, mano apžvalgininkas Vytautas Bruveris

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Lietuvoje buvę ministrai nėra patys geidžiamiausi darbuotojai, praneša LRT su nuoroda į Personalo atrankos agentūros specialistus.

Pavyzdžiui, Kęstutis Navickas, kuris praėjusių metų gruodį buvo atleistas iš aplinkos ministro pareigų, užsiregistravo Užimtumo tarnyboje. Tačiau jam iki šiol nepasiūlė darbo.

"Ten yra galimybė parašyti ir aš juokais palikau, tiksliau, automatiškai sistema užpildo tą patį darbą, kurį turėjau, tai yra ministro. Bet čia juokas. Aš iš tikrųjų parašiau vadybinį-vadovaujantį darbą", — pasakė Navickas.

Užimtumo tarnyba neatskleidžia, kiek buvusių ministrų kreipėsi į juos, ieškodami darbo. Neoficialiai teigiama, kad tarnyboje užsiregistravo ir kartu su K. Navicku atleista kultūros ministrė Lijana Ruokytė-Jonson.

Tuo pat metu Vadovų atrankos agentūros direktorius Karolis Blaževičius teigia, kad buvę ministrai visgi nėra labai pageidaujami darbo rinkoje.

"Kalbant apie privatų sektorių, tai labai sudėtinga. Pavyzdžiui, jeigu tai yra gamybinė įmonė, ji ieško aukščiausio lygio vadovo, tai yra direktoriaus. <…> Ar idealus kandidatas jiems iš valdžios atėjęs asmuo? Šiuo atveju, kažin, ar taip būtų", — pasakė Blaževičius.

Apžvalgininkas Vytautas Bruveris sako, kad situacija, kai ministrai turi varstyti Užimtumo tarnybos duris, nieko gero nesako apie pačią valstybę.

"Jei žmogus, prieš tai ėjęs ministro pareigas, ir dar tokio ministro, kaip aplinkos, staiga niekam nereikalingas, neranda darbo, tuomet ką tai reiškia? Arba jis tapo ministru visiškai netinkamai, neturėdamas jokių reikiamų kvalifikacijų tokiam darbui, jokio įdirbio, jokios lyderystės, arba tiesiog visa valstybės sistema šlubuoja, jei ji nesugeba kažkur integruoti to žmogaus, kuris užėmė tokias pareigas", — pasakė apžvalgininkas.

2018 metų gruodį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis priėmė sprendimą atleisti kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką. Jis pareiškė, kad tokiu būdu nori paskatinti reformas šiose srityse.