GMO gamintojai ieško landų, kaip padaryti Lietuvą modifikuotų augalų poligonu ir savo produkcijos rinka

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/economi... 2019-04-15 12:04:24, skaitė 103, komentavo 2

GMO gamintojai ieško landų, kaip padaryti Lietuvą modifikuotų augalų poligonu ir savo produkcijos rinka

Visuomenei plaunamos smegenys, kad tokie augalai bus atsparesni "klimato kaitai".

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. GMO gamintojai ieško landų, kaip iškišti Lietuvos ūkininkams modifikuotus augalus, praneša LRT.

Remiantis "GreenMatch" tyrimo duomenimis, Lietuva yra tarp Europos šalių, kurias labiausiai paveikė klimato pokyčiai. Taip pat didelių nuostolių patyrė Latvijos ir Suomijos ūkininkai.

"Laukams jau trūksta drėgmės, bet tikimės, kad po Velykų lietaus bus. Tačiau gamtos pasikeitimai akivaizdūs. Šią savaitę baigsime sėją, bet matome, kad nebuvo polydžio ir upės tuščios. Akivaizdu, kad tikrai vyksta klimato pasikeitimas", — papasakojo žemės ūkio bendrovės "Lašai" vadovas Zenonas Akramavičius.

Specialistai pažymi, kad liūtys bei sausros būdavo visais laikais. Tačiau žalą daro staigūs pokyčiai.

"Aš manau, kad reikėtų pradėti auginti modifikuotus augalus, kaip yra daroma Amerikoje. Jie yra atsparūs tokiam klimato pasikeitimui ir sausroms, todėl manau tikrai augtų ir mūsų klimato sąlygomis, turėtume mažiau problemų. Jei pasaulyje pritrūks maisto, manau ir ES ir Lietuvoje pradės auginti tokias kultūras. Kitos išeities nėra, prieš gamtą nepakovosim", — pažymėjo Akramavičius.

Pažymima, kad per pastaruosius 50 metų vidutinė metinė oro temperatūra Lietuvoje padidėjo dviem laipsniais.

Praėjusių metų liepą Lietuvos valdžia paskelbė ekstremalią situaciją dėl sausros. Žemės ūkio ministerijos duomenimis, vietiniai ūkininkai prarado trečdalį derliaus, o labiausiai nukentėjo pietiniai šalies regionai.

2017 metų pabaigoje Lietuvos žemės ūkininkų derlius žuvo dėl liūčių. Lietuvos žemės ūkio pramonė patyrė apie 40 milijonų eurų nuostolių.