Vyriausybei nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo: EŽTT sprendimas dėl slaptųjų kalėjimų dar neišverstas į valstybinę kalbą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/vyriau... 2019-04-16 13:53:07, skaitė 51, komentavo 1

Vyriausybei nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo: EŽTT sprendimas dėl slaptųjų kalėjimų dar neišverstas į valstybinę kalbą

Slaptasis prezidento Valdo Adamkaus kalėjimas buvo įsikūręs jaukioje vietoje Antaviliuose, šalia Vilniaus.

Nors Vyriausybė buvo pažadėjusi, tačiau jai nepavyko ir ji neįvykdė savo įsipareigojimo iki balandžio mėnesio Lietuvos žmonėms išversti į valstybinę lietuvių kalbą beprecedentį Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimą dėl taip vadinamų slaptųjų prezidento Valdo Adamkau kalėjimų.

„Vyriausybės atstovai žadėjo, kad iki balandžio vidurio bus išverstas į lietuvių kalbą Europos žmogaus teisių teismo sprendimas Lietuvai apie be teismo esą slapta Lietuvoje kalintą ir kankintą Saudo Arabijoje gimusį palestinietį Abu Zubaydah. Ar toks vertimas į lietuvių kalbą jau yra ir kur su juo galima susipažinti (atsiųskite prašau nuorodą)“, - balandžio 15 d. Vyriausybės ryšių su visuomene skyriaus paprašė ekspertai.eu.

Po dienos sulaukė atsakymo iš kurio paaiškėjo, kad vertimą atlieką ne firma, kaip Vyriausybės atstovai skelbė anksčiau, o pačios Teisingumo ministerijos specialistai.

„EŽTT sprendimo (teisinės ir rezoliucinės dalys) išverstos į lietuvių kalbą, redagavimo darbus vykdo Teisingumo ministerijos specialistai. Dėl darbų pabaigos prašytume kreiptis į TM. Geros kloties“, - Vyriausybės laiške palinkėjo anoniminis laiško siuntėjas.

Paskambinus į Vyriausybę siekiant pasitikslinti, ar yra jau išverstas minėtas dokumentas, ar ne, prisistatyti nepanorėjęs žmogus pasakė, kai jei netinka atsakymas reikia dar kartą parašyti klausimą į kurį iš naujo bus atsakyta.

Tuomet ekspertai.eu susisiekė su Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėju Audriumi Kutrevičiumi, kuris paaiškino kad viso dokumento vertimo nėra, tačiau yra išversta dalis dokumento, tik negalėjo patikslinti kokia dalis.

Kada bus išverstas visas 320 puslapių istorinis teismo sprendimas, ministerijos specialistas pasakyti negalėjo, nes tuo rūpinasi vertimų skyrius ar poskyris.

Pernai spalio mėnesį Vyriausybė buvo informavusi, kad deda „visas pastangas“, jog vertimas būtų padarytas kuo greičiau ir Lietuvos žmonės galėtų išsamiai susipažinti su tuo, už ką solidariai privalo sumokėti 130 tūkstančių eurų.

Keli susiję:

EŽTT sprendimas Lietuvai, dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo, turi būti išverstas iki kitų metų balandžio mėnesio

Teismo nutartis dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo į valstybinę lietuvių kalbą turėtų būti pradėta versti šiemet

Dėl slaptame prezidento V. Adamkaus kalėjime neteisėtai kalinto ir kankinto arabo – Europos Tarybos raginimas

Slaptas prezidento V. Adamkaus kalėjimas yra išgalvotas, kaip kažkada buvo išgalvota pedofilijos ir žudymų istorija

VSD vadovas Darius Jauniškis: aš ten nemačiau jokių krauju apšlakstytų sienų

Vyriausybė ieško firmos, kuri galėtų išversti EŽTT sprendimą Lietuvai į valstybinę lietuvių kalbą

LT biudžetiniai klounai toliau tęsia savo bukumo šou: nežino kam sumokėti pinigus

Su EŽTT sprendimu lietuvių kalba dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo kol kas nėra galimybės susipažinti

„Drąsios šalies“ politikai labai nedrąsus prieš Rusijos žurnalistus

R. Paksas: mano supratimu – tai cinizmo Everestas

Kur tie yra faktai, kur yra įrodymai, kad Lietuvos teritorija buvo naudojama nelegaliems nusikalstamiems veiksmams?

Lietuvą visame pasaulyje gėdingai išgarsinusiai violetinei vietai siūlomas prezidento Valdo Adamkaus vardas

Lietuvai už neteisėtą veiką buvo sumokėti didesni pinigai, negu skelbia nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida