"Mes esame pragare": iki ko nusirito dabartiniai Latvijos gyventojai

Autorius: Anno Šaltinis: https://cont.ws/@lusia-lusi/13... 2019-04-22 18:54:26, skaitė 157, komentavo 2

Pribaltikos  gyventojai yra itin nepakantūs atvykstantiems  ukrainiečiams. Ypač latviai, kurie tiesiogime prasme stukalina gastarbaiterius  Valstybinėje inspekcijojai ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai.

Pasak vieno iš departamentų vyriausios inspektorės Baibos Pukukalne, jei kas nors iš miestiečių sužino, kad  vienam ar kitam objekte be sutarties dirba ukrainiečių brigada , jie nedelsdami apie tai informuoja instituciją.

Pasak pareigūnės, Valstybinė inspekcija tokią informaciją gauna masiškai: tiesiog kas antrą dieną, ir kartais kasdien. Nors latvius galima suprasti, juk pastaraisiais metais nelegalų skaičius padidėjo keturis kartus.

Dėl daugybės sunkumų Ukrainoje, ukrainiečiai vyksta į kitas šalis ieškotis geresnio gyvenimo. Jų neatbaido gastarbaiterių statusas. Jų nuomone, vis geriau nei tėvynėje. Ir didžioji jų dalis registruojasi Lenkijoje, nes ten yra paprasčiau susitvarkyti visus dokumentus. Ir jau ten  jie jau plūstaį Pribaltiką.

Tačiau ukrainiečiai dažnai neinformuoja Latvijos instancijų apie savo įsidarbinimą, kuris, savaime aišku, daugeliu atvejų vyksta apeinant įstatymus. Šalies gyventojai nenori šito pakęsti, ir tam yra priežasčių.

Pradėti reikia nuo to, tai, kad Pribaltikoje yra nelabai geriau nei Ukrainoje. Praėjusių metų lapkritį suėjo 10 metų nuo  krizės pradžios Latvijoje. Ją lygina su Didžiają 1930-jų metų depresija - toks siaubingas yra šitos katastastrofos mastas  ir jos pasekmės..

Kartą 27-ajam  Latvijos ministro pirmininko Ivaro Godmanio paklausė apie tai,  kodėl vyriausybė nenušviečia apie ką posėdžiauja. Programos „Kas vyksta Latvijoje“ vedantysis paaiškino, kad visi nori žinoti „pragare ar rojuje jie randasi“.  Į tai Godmanis atsakė: „Mes esame pragare".

Pribaltikos valstybės iki šiol  yra labai apverktinoje buklėje. Demografija Latvijoje tiesiog gąsdina. XXI a. pradžioje šalyje gyveno 2 375 000 žmonių. 2018 m. rudenį gyventojų buvo 1 922 000 .

Latviją palieka kas penktas pilietis. Tam yra daug priežasčių, viena jų - ir įmigrantų hegemonija. Todėl tie, kurie dar neprasigėrė ir dar nepaliko savo šalies, paprasčiausiai stukalina tuos, kurių buvimu jie nėra patenkinti.

Tai yra žiauri pozicija, tačiau žmones tiesiog davedė iki tokios būsenos. Be visa ko, Pribaltikos politikai norėdami įsiteikti Vakarams, net nebando pagerinti savo piliečių gyvenimo. Todėl, sprendžiant iš visko,  jie ir yra vis dar pragare.