Lietuvos kova su Rusija: perkant dujas iš Rusijos kompanijos, didinama konkurencija Rusijos kompanijai

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/lietuv... 2019-04-24 09:36:42, skaitė 61, komentavo 2

Lietuvos kova su Rusija: perkant dujas iš Rusijos kompanijos, didinama konkurencija Rusijos kompanijai

Valstybinės įmonės „Lietuvos energija“ tarptautinės plėtros direktorius Mantas Mikalajūnas (dešinėje) ir išsinuomota Lietuvos energetinės nepriklausomybė (kairėje).

Kremliaus propagandiniams ruporams skalambijant, esą Lietuva – Lietuvos energetinės nepriklausomybės garantas, suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas „Independence“ (vok. „Unabhängigkeit“) – perka Rusijos suskystintas gamtines dujas, daugelis tai įvertino kaip dar vieną pigią vis labiau agresyvėjančios Rusijos propagandinę antį.

„Lietuvos valdžia stengiasi nuslėpti sandorius su Rusijos energetikos įmonėmis, įskaitant suskystintų gamtinių dujų tiekimą, ir situaciją, kai degalai perkami iš Rusijos bendrovės „Novatek“ naujos SGD gamyklos Leningrado regione“, - taip šūkaliojo Vladimiro Putino kontroliuojama žiniasklaida.

Tačiau paaikėjo, kad tai ši informacija visai ne dar viena Kremliaus hibridinė ataka, o tiesa – Lietuva tikrai perka dujas iš teroristinės valstybės savo „Unabhängigkeit'ui“.

„Energetikos grupės „Lietuvos energija“ vienas vadovų atskleidė, jog įmonė dirba aštrėjančios konkurencijos sąlygomis ir ieško pigiausių dujų, be to, importuodama SGD iš kitų šaltinių, ji didina konkurenciją Rusijos koncernui „Gazprom“, - balandžio 23 d. pranešė naujienų agentūra BNS.

„Lietuvos energijos“ – valstybės kapitalo, vienos didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse – tarptautinės plėtros direktorius Mantas Mikalajūnas teigia, kad tokie dujų pirkimai iš Rusijos didina konkurenciją.

„Įsigijimai, iš kokio šaltinio jie bebūtų, mes juos vertiname kaip konkurencijos „Gazpromui“ didinimą ir kainų spaudimą“, - paaiškino M. Mikalajūnas.

Jo teigimu, elektros energiją ir dujas gyventojams ir įmonėms tiekianti firma „Lietuvos energijos tiekimas“ (buvusi „Lietuvos dujų tiekimas“) perka dujas iš įvairių tiekėjų – iš Norvegijos „Equinor“ ir Rusijos „Gazprom“, taip pat trumpalaikių SGD sandorių rinkoje.

„Mes perkame dujas iš „Gazprom“ pagal metinę sutartį, tačiau ji leidžia jas naudoti vienu ar kitu periodu ir matydami geresnes sąlygas iš kitų tiekėjų, mes tuo bandom pasinaudoti. Ir turbūt pagrindinė žinutė, kurią noriu pasakyti, kad net ir iš tokių šaltinių kaip Vysockas atkeliavusios dujos, mūsų nuomone, sudaro konkurenciją pačiam „Gazprom“ ir tokių SGD pirkimų tikslas yra būtent konkurencijos didinimas toms pačioms vamzdynais tiekiamoms dujoms“, - detalizavo M. Mikalajūnas.

Informuojama, kad tikėtina, jog šios vasaros liepos mėnesį LET atsigabens vieną SGD krovinį, įsigytą iš antros pagal dydį SGD tiekėjos pasaulyje „Total“, kuri yra „Novatek“ SGD gamyklos Arkties pakrantėje dalininkė.

„M.Mikalajūnas neatmetė, kad įmonė svarstytų ir tiesioginės sutarties su „Novatek“ pasirašymo galimybę, jei būtų pasiūlytos geros sąlygos“, - skelbia BNS.

Pranešama, kad M. Mikalajūno teigimu Lietuvos valstybinė įmonė svarstytų ir tiesioginės sutarties su Rusijos „Novatek“ pasirašymo galimybę, jei būtų pasiūlytos geros sąlygos.

Apie vieną didžiausių nepriklausomų Rusijos dujų kompanijų „Novatek“ daugiau informacijos rasite ČIA (garsiausi Lietuvos analizių analitikai ne kartą yra išaiškinę, kokios yra tos „nepriklausomos“ Rusijos kompanijos totalitarinėje valstybėje).

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Ekspertai.eu rekomenduoja tiems, kurie dar kažkokiu stebuklingu būdu nežino, perskaityti žemiau esančius kelis iš daugelio susijusių straipsnių. Bus galima suprasti, kokiais varganais idiotais jus laiko LT teritoriją administruojantys vasalai.