Popiežius, nepaisydamas D. Trampo politikos, skyrė pusę milijono dolerių Meksikoje esantiems migrantams

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/popiez... 2019-04-29 08:46:48, skaitė 59, komentavo 0

Popiežius, nepaisydamas D. Trampo politikos, skyrė pusę milijono dolerių Meksikoje esantiems migrantams

Popiežius Pranciškus skyrė pusę milijono dolerių, kad padėtų Meksikoje esantiems migrantams iš Centrinės Amerikos, kad jie pasiektų JAV. Ši pagalba ypač reikalinga 75 tūkst. žmonių, atvykusių į Meksiką pernai šešiais karavanais ir joje užstrigusiems.

Praėjusį mėnesį JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) nutraukė finansinę paramą Gvatemalai, Hondūrui ir El Salvadorui, apkaltinęs šiais vargingas, JAV nustekentas šalis, kad jos niekuo nepasitarnauja Amerikai.

Popiežius Pranciškus neseniai pasisakė prieš vyriausybes, statančias sienas migrantams, sakydamas, kad tie, kurie stato sienas, taps tų pačių sienų kaliniais.

Daugelis JAV norinčių pasiekti migrantų iš Centrinės Amerikos bėga nuo joje siautėjančių nusikalstamų gaujų ir vargo.

Per pastaruosius mėnesius tūkstančiai migrantų iš Hondūro, El Salvadoro ir Gvatemalos atvyko į Meksiką sukorę daugiau nei 4000 km. Tačiau siena į JAV jiems uždaryta. D. Trampas pagrasino prie sienos atsidūrusius migrantus atgrasyti ašarinėmis dujomis. Anot D. Trampo, tai labai lengva ašarinių dujų forma, kuri yra nepavojinga.

Lingvistas, politologas Noamas Chomskis (Noam Chomsky) teigia, kad Lotynų Amerikoje tapo blogai gyventi dėl kelių pastarųjų dešimtmečių JAV politikos, kurią jos vykdė Lotynų Amerikos šalyse, todėl iš jų žmonės ir bėga.

2009 m. JAV surengė karinį perversmą Hondūre. Nuo praėjusio šimtmečio devintojo dešimtmečio JAV aktyviai kišosi į Gvatemalos, El Salvadoro, Hondūro, Nikaragvos gyvenimą, dabar bando tai daryti Venesueloje. N. Chomskis pabrėžė: Tie vargšai žmonės bėga nuo JAV teroro ir represijų, o juos prie Amerikos sienos pasitinka tūkstančiai kareivių.

Šaltinis: peterspence.va