Aurelijus Veryga skandina Landsbergių gaujos avatarą - Ingridą Šimonytę: kokie klanai užsakė jai sužlugdyti konkurentus transplantacijos rinkoje?

Autorius: Aurelijus Veryga Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-05-09 11:22:24, skaitė 743, komentavo 2

Aurelijus Veryga skandina Landsbergių gaujos avatarą - Ingridą Šimonytę: kokie klanai užsakė jai sužlugdyti konkurentus transplantacijos rinkoje?

Mieli kauniečiai,

Ar tikrai balsuosite už kandidatę, kuri kreipėsi į teismą, siekdama sutrikdyti Kauno medikų galimybes plėtoti pažangią mediciną - kaulų čiulpų transplantacijas? 

Primenu, kad Ingrida Šimonytė kreipėsi į teismą, apskųsdama įsakymą, pagal kurį, siekiant didinti paslaugų prieinamumą pacientams, Kauno klinikoms buvo suteikta teisė, kaip ir Santaros klinikoms, vykdyti kaulų čiulpų transplantacijas. 

Teismas nusprendė, kad priimant šį sprendimą buvo padaryti įsakymo priėmimo procedūriniai pažeidimai, tačiau turinio nekvestionavo ir nesustabdė šio įsakymo galiojimo. Tik davė laiko jį priimti užtikrinant teisėkūros reikalavimus, t.y. išlaikant būtinas procedūras.

Kita vertus, įdomi ir teismo pozicija. Juk įsakymui parengti iš suinteresuotų asmenų (ekspertų, pacientų organizacijų ir kitų specialistų) buvo sudaryta darbo grupė, kurios metu buvo diskutuojama ir ieškoma geriausio sprendimo kamieninių ląstelių reglamentavimo srityje. Tad pasirinkta įsakymo rengimo ir priėmimo procedūra kaip ir atitinka teisėkūros viešumo bei skaidrumo reikalavimus.

Prieš tai kitas teismas 2017 m. balandžio 11 d. sprendimu administracinėje byloje pripažino, kad draudimas kauniečiams plėtoti šią medicinos sritį buvo diskriminacinis, prieštaraujantis konstituciniam principui užtikrinti nemokamą sveikatos priežiūrą žmogui susirgus. 

Būtent šio teismo sprendimo pagrindu ir buvo siekta ištaisyti minėtas spragas ir užtikrinti, kad pacientai turėtų daugiau galimybių gauti kokybiškas ir saugias kaulų čiulpų transplantacijas.

Das įdomiau, kad pastaruoju metu gausu publikacijų apie neva grėsmę pacientams ir nesaugias procedūras. Ypač gaila, kad šias nepagrįstas abejones kelia ne kas kitas, o pacientų interesus turinti ginti atstovė. Deja, ji savo socialinio tinklo paskyroje aktyviai agituoja už minimą kandidatę į LR Prezidentus ir pasisako prieš platesnes galimybes pacientų gydymui. 

O dabar tik faktai. Per laikotarpį nuo įsakymo priėmimo, Kauno klinikose buvo atliktos 44 autologinės kaulų čiulpų transplantacijos. VISOS SĖKMINGOS!