Karbauskio klanas rinkimuose prapylė viską, ką galėjo: Lietuvos premjeras ketina atsistatydinti dėl pralaimėjimo rinkimuose

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-05-13 10:12:26, skaitė 249, komentavo 1

Karbauskio klanas rinkimuose prapylė viską, ką galėjo: Lietuvos premjeras ketina atsistatydinti dėl pralaimėjimo rinkimuose

Skvernelis pareiškė, kad liks politikoje ir dirbs Seimo nariu

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, dalyvavęs prezidento lenktynėse, pareiškė, kad atsistatydins iš Vyriausybės vadovo pareigų, praneša LRT.

Tačiau jis neatmeta galimybės, kad valdančioji dauguma gali išlikti ta pati.

Tuo pačiu metu Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" pasirodymas Europos Parlamento rinkimuose jo sprendimo atsistatydinti nepakeis.

"Yra įvairių scenarijų. Yra priešlaikiniai Seimo rinkimai, yra mažumos vyriausybė ir šios daugumos vyriausybė. Ši dauguma arba ši partija gali būti ta, kuri gali būti daugumoje", — pareiškė premjeras, paklaustas, kokių įvykių scenarijų galima tikėtis toliau.

Skvernelis taip pat pasakė, kad liks politikoje ir dirbs Seimo nariu. Jis pridūrė, kad ir toliau bendradarbiaus su "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

Praėjusią savaitę "valstiečių" partijos nariai parėmė LVŽS vadovo Ramūno Karbauskio pasiūlymą pasitraukti iš valdančiosios koalicijos, jei Skvernelis pralaimės rinkimus, o pati frakcija — rinkimus į Europos Parlamentą.

Sekmadienį Lietuvoje vyko prezidento rinkimai ir du referendumai — dėl dvigubos pilietybės ir Seimo deputatų skaičiaus mažinimo. Į antrąjį turą išėjo konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, gavusi 31,13 procento paramos, ir ekonomistas Gitanas Nausėda, kurį palaikė 30,95 procento rinkėjų.

Skvernelis surinko 19,72 procento balsų ir pasitraukė iš prezidento lenktynių.

Referendumas dėl Seimo deputatų skaičiaus mažinimo paskelbtas neįvykusiu, nes rinkėjų aktyvumas sudarė 47,3 procento rinkėjų, o tuo metu reikalingas rinkėjų skaičius sudaro 50 procentų.

Galiojančių teisės aktų pakeitimus, kurie leistų Lietuvos emigrantams išlaikyti Lietuvos pasą, palaikė 37,7 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus. Toks rodiklis yra per mažas, kad pakeitimai būtų priimtini, tačiau referendumas laikomas įvykusiu, nes iš viso balsavo 52,6 procento rinkėjų.

Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019
Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai – 2019