Lietuvos teismas istorinio mito sargyboje: Titovui dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą skirta 12 tūkst. eurų bauda

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-05-14 21:29:28, skaitė 112, komentavo 3

Lietuvos teismas istorinio mito sargyboje: Titovui dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą skirta 12 tūkst. eurų bauda

Pasak prokuroro, Titovo veiksmai gali būti traktuojami ir kaip keliantys grėsmę šalies nacionaliniam saugumui

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Klaipėdos miesto apylinkės teismas pripažino kaltu Klaipėdos miesto tarybos narį Viačeslavą Titovą dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą ir "miško brolių" judėjimą, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

Teismas Titovui skyrė skyrė 12 tūkst. eurų baudą (240 MGL).

"Bylos duomenimis, neapykantą kurstančią informaciją kaltinamasis platino sąmoningai, tai jis darė ir savo socialinio tinklo paskyroje, ir per įvairias rusiškas interneto svetaines bei kitas informavimo platformas. Šie ir kiti tyčiniai teisiamojo veiksmai gali būti traktuojami ir kaip keliantys grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", — teigė Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Simonas Genys.

Prokuroras Genys teismo prašė Titovui skirti dviejų 1 metų ir 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Teismo prokuroras taip pat prašė bausmės atidėjimo laikotarpiu įpareigoti Titovą būti namuose nuo 22 val. vakaro iki 6 val. bei atsiprašyti nukentėjusiųjų.

Kaip praneša prokuratūra, atliekant ikiteisminį tyrimą buvo analizuojama apie 800 gigabaitų skaitmeninės informacijos, kuri buvo paimta kratos metu ir surinkta iš viešai prieinamų šaltinių. Vien Klaipėdos miesto tarybos nario pasisakymų viešojoje erdvėje analizę, kurią atliko prokuroras, sudaro 76 lapai.

Kaltinimai Klaipėdos miesto tarybos nariui buvo pareikšti pagal 3 Baudžiamojo kodekso straipsnius: 313 straipsnio 2 dalį (mirusiojo atminimo paniekinimas), 170 straipsnio 2 dalį (kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) ir 1702 straipsnio 1 dalį (viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas).

Titovo byla

Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su 8 tūkstančių taikių piliečių ir vaikų nužudymu. Savo socialinio tinklo paskyroje Titovas patalpino ir viešą įrašą, kuriame nurodė, kad Vanagas dalyvavo vadinamuose karo lauko teismuose ir asmeniškai skelbė mirties nuosprendžius taikiems Lietuvos gyventojams.

Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

Siūlau ta proga dar kartą perskaityti Durnių Laivo Kapitonės straipsnį "Kiek partizanai nužudė nekaltų Lietuvos TSR gyventojų. Skaičiai įvairūs - nuo nulio iki 25000 vnt.", nes tai ką Titovo atžvilgiu sau leidžia Klaipėdos teismas - yra aukščiau bet kokio įžūlumo ir kategoriškai prieštarauja sveikam protui.

Kiek partizanai nužudė nekaltų Lietuvos TSR gyventojų. Skaičiai įvairūs - nuo nulio iki 25000 vnt.

Kiek partizanai nužudė nekaltų Lietuvos TSR gyventojų. Skaičiai įvairūs - nuo nulio iki 25000 vnt.

Kiek partizanai nužudė civilių. Skaičiai įvairūs - nuo nulio iki 25000 vnt.

Kad partizanai žudė civilius niekuo dėtus kaimiečius yra faktas. To fakto nežino tik trys proto broliai - Saldžiūnas, Kasčiūnas ir Ažubalis. Dar Anušauskas. Arba apsimeta, kad nežino. Bet pasigūglinam kiek. Kokie tie skaičiai. Kas žino kiek partizanai nužudė Lietuvos TSR civilių vaikų senolių ir nėščių moterų?

1 - Vaidas Saldžiūnas

Pradedam. Informacija dalinasi Saldžiūnas - vaikis nesveikomis smegenimis. Užtatai apdovanotas ordenu pačios p-Rezidentės.

Cituoju Saldžiūną:

- "...Reportaže taip pat buvo pateikta daug melagingos statistikos apie neva nuo partizanų nukentėjusių aukų skaičių..."
- "...Kartojo V. Titovo žodžius..."
- "...Pribaltikos teritorijoje žuvo nuo 9 tūkst. iki 25 tūkst. žmonių, tarp jų ir lietuvių..."

Saldžiūno įvardintų partizanų aukų skaičius - NULIS nužudytųjų. Saldžiūnas žino. Saldžiūnas nespėlioja. Anot Saldžiūno partizanai ir jų vadai per visą pasipriešinimo laikotarpį nenužudė nė vieno civilio nieko dėto  Lietuvos TSR gyventojo.

saldžiūnas meluoja

2 - Mindaugas Jackevičius

Politikos aktualijų žurnalistas iš Delfio 2018 m. balandžio 5 d. straipsnyje "Istorija, kurią bandoma perrašyti: iššaudytus nekaltus žmones išvadinę stribais buvo priversti atsiprašyti"

- "...partizanai iš tikro išžudė niekuo dėtą Lebrikų šeimą – iš viso penkis asmenis. Tai paaiškėjo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui (LGGRTC) atlikus pakartotinį istorinį archyvinį tyrimą"

Anot Mindaugo Jackevičiaus partizanai nužudė penkis civilius jų tarpe vieną nėščią moterį. Ir Kaščiūnas nepaskūndė prokurorams Delfio nubausti už partizanų šmeižtą? Keista.

Bet Burauskaitė tokių atvejų žino daug. Tik niekam nepasakoja kažkodėl. Paklauskit kodėl ji slepia faktus apie partizanus žudžiusius civilius gyventojus.

- „Mes žudikų ieškome, mes ir rašte prašėme, kad atliksime tolimesnį tyrimą, kad partizanai juos nužudė, mūsų specialistai tą jau nustatė, o kokie motyvai buvo, kaip visas procesas vyko, per vieną dieną greičiausiai buvo priimtas koks nutarimas ar susitarimas, mes nemažai tokių atvejų esame ištyrę ir toliau tiriame. Mes nepadėjome taško“, – kalbėjo LGGRTC vadovė T. B. Burauskaitė

PUIKI PROGA NUVALYTI KRAUJĄ NUO KITŲ PARTIZANŲ PAVIEŠINANT PARTIZANŲ-ŽUDIKŲ SĄRAŠUS ATIMANT IŠ JŲ ORDINUS IR UNIFORMAS IR IŠSIEŠKANT ATGAL Į BIUDŽETĄ NETEISĖTAI IŠMOKĖTAS "PARTIZANUI" PARTIZANINES PENSIJAS. ANT CIVILIŲ ŽUDIKŲ KAPO PASTATYTI PAAIŠKINAMĄSIAS LENTELES APIE ŽUDIKO VEIKLĄ.

Delfis pasakoja apie 5 civilius kaimiečius kuriuos nužudė partizanai. Burauskaitė tokių atvejų yra nemažai ištyrusi kai partizanai nužudė civilius. Kada Burauskaitė papasakos apie tuos atvejus? Kas Burauskaitės darbdavys, į ką kreiptis, kad sužinoti daugiau tokių atvejų? Ir kiek jų?

burauskaitė meluoja

3 - Arvydas Anušauskas

Kodėl Anušauskas remiasi čekistų operatyvine medžiaga? Na, aš nežinau. Kai Anušauskui naudinga - jis cituoja čekistų operatyvinę medžiagą. Kai naudos nėra - Anušauskas čekistų operatyvinę medžiagą ir Lietuvos TSR teismų nutartis vadina melagingomis.

Ką jums papasakojo Anušauskas apie partizanus civilių žudikus? Cituoju:

- "... A. Ramanausko byloje jie pamėgino surinkti tuos vadinamus taikius gyventojus, pateikė 300 anketų su mirties liudijimais, pavarčius kiekvieną iš anketų, tarp tų vadinamųjų taikių gyventojų – 60, šiek tiek daugiau negu 60, buvo okupacinių pajėgų kareiviai, karininkai, saugumo darbuotojai, milicininkai, ginkluoti partiniai sovietiniai aktyvistai, kurie deportacijas vykdė ir panašiai..."

Kokius faktus pateikia jums Anušauskas:

- Vanago byloje yra mažiausiai 300 mirties liudijimų. 300 kaltinimų.
- šiek tiek daugiau negu 60, buvo okupacinių pajėgų kareiviai, karininkai, saugumo darbuotojai, milicininkai, ginkluoti partiniai sovietiniai aktyvistai, kurie deportacijas vykdė ir panašiai.
- Atliekam aritmetinius veiksmus 300 minus 60 šiek tiek mažiau nei 240 taikūs. Taikūs gyventojai. Ar Anušauskas būt praleides progą papasakoti apie nukautus kolaborantus? Nemanau.

Anušauskas meluoja

Anušauskas meluoja

4 - Viktoras Titovas:

-"...svarstant klausimą dėl A.Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo uostamiestyje, V.Titovas pareiškė, kad partizanų vadas nužudė 8000 taikių piliečių ir vaikų..."
-"... Nesirėmė objektyviais šaltiniais ir ignoravo teisės aktus bei teismo sprendimus, pripažinusius, jog A.Ramanauskas-Vanagas yra nekaltas Lietuvos Respublikai ir atstatomos visos jo teisės...."

Titovas nemeluoja

5 - Dalia Grybauskaitė (ar Gžybovska?)

Savo disertacijoje ji teigia jog "miško broliai" (suprask - partizanai!) nužudė 13000 gyventojų. Kasčiūnas nepaduoda Grybauskaitės už partizanų šmeižtą? Tas nužudytųjų skaičius yra teisingas? Dar Grybauskaitė neigia sovietinę agresiją teigdama neva Lietuva į TSRS įstojo savo noru. Skryną pridedu. Ažubalis tikiuosi kreipsis į prokuratūrą?

Grybauskaitės disertacija

Grybauskaitės disertacija

Visą Grybauskaitės disertaciją rasite čia: http://www.ekspertai.eu/static/uploads/2014/01/grybauskaites%20dizertacija.pdf

6 - Auksė Ūsienė (istorikė, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikė):

"Reiktų paminėti tai, kad nuo sovietinių laikų propaganda ir dabar Rusijos propaganda tuos skaičius ir statistikas pučia bei didina. Ir manoma, kad greičiausiai apie 12–15 tūkstančių buvo tų aukų, bet jie tikrai ne civiliai, kaip jie sako, tie taikūs gyventojai dažniausiai buvo kolaborantai – partinių organizacijų sekretoriai, jaunimo organizacijų sekretoriai, komunistai, kolūkių pirmininkai, apylinkių pirmininkai."

A. Ūsienė teigia jog partizanai nežudė civilių. Apie Lebrikų šeimą matyt nieko negirdėjo vargšelė...

Ūsienė meluoja

---
Kaip matome viešuose šaltiniuose skaičiai skirtingi. Jei kam pavyktų prakalbinti Burauskaitę - tie skaičiai būt tikslesni. Bet pasakyti kiek partizanai nužudė civilių visiškai nepakanka.

Turi būti įvardinti partizanai kurie žudė civilius. Iš jų turi būti atimtos uniformos ordinai ir medaliai. Iš jų giminaičių turi būti išieškotos neteisėtai žudikams išmokėtos pensijos.

Prie civilių žudikų kapų pastatyti paaiškinamąsias lenteles apie jų nusikaltimus. Lentelės turi būti statomos paveldėtojų lėšomis.

Tai būtų gera kelio pradžia į susitaikymą.