Seime siūloma parlamentarų skaičių mažinti kitu keliu

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-05-16 09:04:39, skaitė 143, komentavo 3

Seime siūloma parlamentarų skaičių mažinti kitu keliu

LSDD frakcijos seniūnas tvirtina, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko dėl kai kurių politinių jėgų, tarp kurių ir konservatoriai, kurie agitavo žmones neimti biuletenių

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis kartu su Seimo narių grupe inicijuoja Konstitucijos pataisą, kuria būtų galima sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pasak seimūno, pasirašytas pasiūlymas yra žmonių nuomonės, išsakytos gegužės 12 dieną referendume, tęsinys.

Palionis tvirtina, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko dėl konservatorių, kurie agitavo žmones neimti biuletenių.

"Kaip žinote, kai kurios politinės jėgos, tarp jų ir konservatoriai, agitavo už tai, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyktų, ir jis neįvyko: jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių — 47,25 proc. Tačiau referendume balsavę piliečiai aiškiai pademonstravo savo nuomonę dėl parlamentarų skaičiaus. Klausiant Lietuvos Respublikos piliečių, ar jie pritaria, kad Seimo narių skaičius būtų sumažintas iki 121, rezultatas — net 73,70 procento dalyvavusių rinkėjų pasisakė už Seimo narių skaičiaus mažinimą iki 121", — sako LSDD frakcijos seniūnas.

Parlamentarai siūlo keisti Konstitucijos 55 straipsnį, kuriame Seimo narių skaičius būtų sumažintas nuo dabartinio 141 iki 121.

"Mes atsižvelgiame į referendume dalyvavusių rinkėjų nuomonę ir, norėdami pateisinti jų lūkesčius, siūlome keisti Konstitucijos 55 straipsnį, mažindami parlamentarų skaičių. Didesnė konkurencija tarp kandidatų į parlamentą leistų išrinkti aukštesnės kompetencijos atstovus, kokybiškesnį Seimą", — sako Palionis.

Jei šiam pasiūlymui būtų pritarta, turėtų būti pakeistas Seimo rinkimų įstatymas ir Seimo rinkimų tvarką detalizuojantys poįstatyminiai aktai, nustatant, kiek Seimo narių renkama vienmandatėse apygardose ir kiek — daugiamandatėje apygardoje.

Anksčiau apie neįvykusį referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo pasisakė "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos" (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Pasak "valstiečio", dėl neįvykusio referendumo kalti konservatoriai, prezidentė Dalia Grybauskaitė ir profesorius Vytautas Landsbergis.

"74 proc. — balsavusiųjų referendume pasisakė, kad Seimo narių skaičius turi mažėti, tačiau šių žmonių valia nebus išgirsta, nes konservatoriai kartu su prezidente Dalia Grybauskaite ir prof. V. Landsbergiu, nusprendė šį referendumą sužlugdyti ragindami neimti biuletenių ir tokiu būdu užkirsti kelią Lietuvos žmonėms išsakyti savo nuomonę", — rašė Facebook Karbauskis.

Karbauskis primena, kad referendumas įvyktų, pritrūko labai nedaug, vos kelių procentų rinkėjų — referendume dalyvavo 47, 24 proc. vietoje reikalingų 50. "Už" pasisakė 34,8 procento nuo viso rinkėjų skaičiaus (73,7 procento tų, kurie balsavo referendume).

Pagal Lietuvos įstatymus, kad referendumas būtų paskelbtas įvykusiu, jame turi balsuoti daugiau kaip pusė pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus, tai yra, mažiausiai 1 236 203 žmonės.

Gerbiamiems skaitytojams maloniai primenu, jog patį efektyviausią būdą, kaip sumažinti parazitų - vagių ir banditų įsitaisiusių Lietuvos respublikos Seime skaičių so laiku pasiūlė Seimo narys Vytautas Šustauskas. Jo pasiūlymas skabėjo maždaug taip:

Tvarka Lietuvoje bus tik tada, kai Seime sutratės kalašnikovas!

"Kalašnikovas" - tai liaudiškas automato AK-47 pavadinimas. AK-47 - tarybinės ginklų pramonės legenda, populiariausias automatas pasaulyje, netgi galima būtų pasakyti - kaip Biblija tarp knygų, taip kalašnikovas tarp automatų.

Tiesa, nemanau, kad kalašnikovo tratėjimas Seime išspręstų organizuotos vagių ir banditų gaujos, užgrobusios valdžią Lietuvoje klausimą. Jo neišspręstų ir kartuvės, kuriose pamokymui būtų sukabinti Lietuvos kolonizatorių pačiulptukai ir kolaborantai valdžiagyviai.

Parazitų klausimą reikia spręsti visų pirma ŽMONIŲ GALVOSE - nes būtent ŽMONĖS - Lietuvos LIAUDIS sutinka, kad mus engtų išgamos, vagys ir banditai, vietoj beisbolo lazdų pasidabinę valdžios regalijomis. Mūsų visuomenėje doinuojanti PARAZITINĖ BIBLIJINĖ KONCEPCIJA - PASAULĖŽIŪRA, pagimdė visas tas problemas, nuo kurių daugiau negu pusė lietuvių pabėgo tarnauti ne tokies godies ir įžūliems ponams.

Pakeisime žmonių daugumos pasaulėžiūrą iš PARAZITINĖS BIBLINĖS KONCEPCIJOS į ŽMONIŠKĄ KONCEPCIJĄ - automatiškai bus išspręstos ir visos ekonominės, socialinės bei demografinės mūsų valstybės problemos. O pasaulėžiūra keičiama ne kalašnikovų kulkomis, bet INFORMACIJOS pagalba. Informacijos, kuri programuotų žmones BŪTI ŽMONĖMIS, o ne svajoti apie "laimingą" parazito gyvenimą.

Todėl kviečiu visus neabejingus savo ir savo vaikų ateitimi žmones prisidėti prie VISUOMENEI REIKŠINGOS INFORMACIJOS PLATINIMO. Niekas kitas to už mus nepadarys, nes visos komercinės struktūros ir valstybiniai organai sąžiningai aptarnauja arba tiesiogiai priklauso ORGANIZUOTAI VAGIŲ IR BANDITŲ GAUJAI, užgrobusiai valdžią Lietuvoje.