Jei taptų prezidentu: Nausėda įvardijo galimų premjerų pavardes

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-05-16 09:08:51, skaitė 303, komentavo 1

Jei taptų prezidentu: Nausėda įvardijo galimų premjerų pavardes

Paklaustas, ką galėtų siūlyti į premjero pareigas, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, Gitanas Nausėda atsakė numatęs keletą galimų kandidatų į premjero postą

VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Į antrąjį p-rezidento rinkimų turą prastumtas banksterių statytinis Gitanas Nausėda interviu LRT atviravo, kad dabartiniame ministrų kabinete mato kelis žmones, kurie galėtų sėkmingai vadovauti vyriausybei, jei premjeras Saulius Skvernelis atsisakytų užimamų pareigų.

Gegužės 14 dieną Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis po "valstiečių" frakcijos posėdžio pareiškė, kad jo vadovaujama politinė jėga veikiausiai ir po p-rezidento paskyrimo išliks valdančiojoje koalicijoje. Tiesa, dėl to sprendimą turės priimti partijos taryba. Tos pačios dienos vakarą posėdžiavusi "valstiečių" frakcija Seime išreiškė pasitikėjimą premjeru Skverneliu, tačiau jis nepatvirtino, kad tikrai nepasitrauks iš ministro pirmininko pareigų.

Paklaustas, ką galėtų siūlyti į premjero pareigas, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, Gitanas Nausėda atsakė numatęs keletą galimų kandidatų į premjero postą.

"Galvoju apie jaunus, perspektyvius, šiuolaikiškus ministrus, kurie jau išsikovojo nemenką pasitikėjimą visuomenėje, nesvarbu, ar kai kurie iš jų partijoms priklauso, ar nepriklauso. Jų keisti nenorėčiau. Ir taip, matau bent 2–3 asmenis šioje vyriausybėje, kuriuos galėčiau siūlyti į premjero pareigas", — atviravo Nausėda.

Pasak jo, ministras Rokas Masiulis yra tikrai tas ministras, kuris susitvarko su savo pareigomis, turintis principingą poziciją ir ją parodęs, būdamas trumpai ir švietimo, mokslo ir sporto ministru. Ministro pirmininko poste kandidatas į prezidentus įsivaizduoja ir Virginijų Sinkevičių, anot Nausėdos, jauną, perspektyvų politiką.

Be to, Gitanas Nusėda šalies premjero postui užimti teiktų ir energetikos ministro Žygimantas Vaičiūno kandidatūrą.

"Taigi yra ir neblogų profesionalų, ir brandžių žmonių, nors ir jauno amžiaus, kurie puikiausiai galėtų susitvarkyti ir su šiomis pareigomis", — apibendrino Nausėda.

Antrasis p-rezidento rinkimų cirko pasirodymas vyks gegužės 26 dieną.

Į antrąjį p-rezidento rinkimų cirką pastatyti Ingrida Šimonytė, surinkusi 31,13 proc. rinkėjų balsų ir Gitanas Nausėda, surinkęs 30,95 proc. rinkėjų balsų.

Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019
Prezidento rinkimai Lietuvos Respublikoje — 2019