Vakarai pasibaisėje fašistinėmis gnydomis Pribaltikoje, kurias patys ir išsiaugino

Autorius: Anno Šaltinis: https://www.rubaltic.ru/articl... 2019-05-17 18:28:35, skaitė 313, komentavo 9

Vakarai pasibaisėje fašistinėmis gnydomis Pribaltikoje, kurias patys ir išsiaugino

Vakarų žiniasklaida išleido keletą kritinių leidinių apie Pribaltikos  šalis. Ji piktinasi Holokausto organizatorių heroizavimu Lietuvoje ir yra pasibaisėjusi tuo,  kad Estijoje fašistinė partija atėjo į valdžią. Nors patys Vakarai ir sukūrė šią situaciją, kuomet dešimtmečiais pro pirštus  žiūrėjo pirštus į nacionalistų išsišokimus Pribaltikoje.

 „Lietuvoje gyveno apie 200 000 žydų kada į ją įsiveržė n acistai. simono Vizentalio centra teigia, kad tuo metu Ramanauskas vadovavo smogikų gaujai, persekiojusią Druskininkų žydų bendruomenę, ir netgi tai paminėjo savo prisiminimuose“, - rašo Britų žiniasklaidos korporacija straipsnyje „ Lietuvos paminklas nacių koloborantui“ sukėlė diplomatinį skandalą.

 BBC rašo apie aštrią Rusijos ir žydų organizacijų reakciją į paminklo Ramanauskui-Vanagui atidarymą Čikagoje, kurios palaikė cinizmu „miško brolio“ atminimo įamžinimą Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse ir prieš pat gegužės 9 - Pergalės prieš nacizmą dieną.

 Įtakingas britų leidinys nestojo Lietuvos pusėn, su kurios palaikymu  paminklas buvo pastatytas, o vietoj to cituoja Vizentalio centro Jeruzalės skyriaus  vadovą Efraimą Zurofą ir kitus „nacių medžiotojų“, aiškiai juos užjausdamas ir stodamas  jų pusėje.

„Tik 4% Lietuvos žydų gyventojų išgyveno prie nacių. Efraimas Zuroffas taip pat pateikia Lietuvos nacių veikėjo Jono Noreikos, nacionalinio didvyrio pavyzdį, kuriam nuosprendį įvykdė tarybų valdžia. Noreika, taip pat žinomas kaip "generolas Vėtra“, galiausiai buvo savo pačios  anūkės Silvijos Foti įvardintas kaip nacių bendrininkas, kuris darė "siaubingus dalykus". Prieš tai šiais metais ponia Foti BBC papasakojo, kaip ji pirmą kartą aptiko jo parašytą 32 puslapių antisemitinę brošiūrą, o po to rado dokumentus, pasirašytus Noreikos, kuriuose prašoma išsiųsti žydus į getą. Taip pat ji nustatė , kad jis vogė žydų turtą.

BBC publikacija, žinoma, sukėlė skandalą tarp lietuvių "patriotų". Seimo nariai "landsbergistai“ paskelbė, kad Zurofo kaltinimai „miško brolių“ adresu yra klaidingi ir sulygino britų straipsnį su „Kremliaus propaganda“.

Tai reiškia, kad "landzbergistai patys pripažino, kad Londone apie nacių pakalikų garbinimą Pribaltikoje pasakė lygiai tą patį  ką sako Rusija jau daugelį metų.

 Kitoje Atlanto pusėje Pribaltikos šalys taip pat nustojo sektinu pavyzdžiu.

„Įsikūrusi prie rytinės EuroSovieto sienos, šalia Rusijos, Estija yra augančios populistų-antiįmigrantų grupės paskutiniu triumfu nuo Romos iki Helsinkio.   Su Italijos ministro pirmininko pavaduotoju Matteo Salvini priešakyje jie tikisi, kad šį mėnesį jie laimės Europos Parlamentą “, - rašo Amerikos naujienų agentūra„ Bloomberg “.

Amerikiečių auditoriją šokiruoja  informacija, kad nesislapstantys fašistai atėjo į valdžią Estijoje, kurių atstovai tarptautinėse arenose demonstruoja rasizmą.

„Naujasis Europos finansų ministras nori išlaikyti savo šalį baltą“, - rašo „Bloomberg“ apie Martiną Helme, sūnų ir ultra dešinės Estijos konservatorių partijos (EKRE) pirmininko pavaduotoją, kuri į šį pavasarį įėjo į vyriausybę. „Jis nori išlaikyti savo šalį rasiškai švarią ir daro gestus, kuriuos naudoja baltojo viešpatavimo šalininkai“, - sako agentūra apie Helme jaunesnįjį ir pasakoja, kaip jis pakėlė ranką tokiame pat sveikinime, kaip ir įvykdęs teroristinius aktus  Naujojoje Zelandijoje.

Март Хельме и Мартин Хельме / Фото: Delfi.eeМаrt Helme ir Маrtin Helme / fото: Delfi.ee

„Kaip ir jo tėvas, EKRE pirmininkas Mart Helme, jis nori, kad Estija būtų laisva nuo visų kitų tautybių. Kovo mėn. Jis pakartojo ankstesnį pasiūlymą apie tai kas turėtų gyventi jo šalyje, pasakęs: „Jei jis juodas, siųskite jį atgal“, - praneša Bloomberg amerikiečiams.

Pažymėtina, kad unisonu su kolegomis pavojų dėl specifinės naujos Estijos vyriausybės sudėtis  paskelbė ne mažiau įtakingas amerikietiškas leidinys - Politico.

 „Vienas iš naujų ministrų, Mart Jarvik, vieną kartą padarė prielaidą, kad pagrindiniai šalies politiniai veikėjai yra „ikognito žydai“, o neseniai pašalintame iš  „Facebook“ įkėlime moteris-politikęs įspėjo, kad „mamų laikas praėjo; tėvai namuose“. Vienas iš partijos [EKRE], 41 metų Martin Helme, vadas paragino skelbti „Baltąją Estiją“, pateikdamas šūkį „juodieji nešdinkitės“, rašė Politico.

Trumpai tariant, gerbiamiausia ir įtakingiausia amerikiečių ir Europos žiniasklaida konstatuoja, kad kad Pribaltikoje išaugo ir subujojo fašistinės gnydos, bet neapsunkina saveęs analize kaip tai gavosi.

Padarykime šią analizę už juos. Ar rasizmo, nacionalizmo, antisemitizmo problemos apsireiškė tik atėjus į EKRE valdžią Estijoje? Ne, jos apsireiškė nuo pat šiuolaikinės Estijos egzistavimo pradžios: beveik nuo pirmųjų dienų, kai dauguma rusų šalyje neteko pilietybės ir ir fundamentalių teisių.

Ar yra Estijai „inkognito žydų“, kurie kenkia valstybės darbui, paieška yra kažkas tai neįprasto ?

Ne, šito ir reikėjo tikėtis,  nes antisemitizmas Estijoje yra nebaudžiamas.

Tereikia prisiminti bent jau išskirtinai pasibjaurėtiną „humorą“ reklamuojant tabletes „nuo daktaro Mengelės“ padedančias numesti svorį: „Buchenwalde nebuvo nė vieno storulio“.  Ir dar dujų katilų reklamoje užrašas ant Ocvencimo lagerio vartų: „Dujų šildymas - universalus, patogus, efektyvus“.

Реклама таблеток для похудения / Фото: mediananny.comSvoriui mesti tablečių reklama /fото: mediananny.com

Ir niekas nebuvo nubaustas už tokias šlykščias niekšybes.

Ir ar verta stebėtis, kad Lietuvoje dabar yra šlovinami Hitlerio pakalikai ir bendrininkai, jei Valdas Adamkus - patikėtinis Antano Impulevičiaus, praminto „Minsko mėsininkas“, nuteisto aukščiausia bausme už masines civilių gyventojų žudynes, priešingai nei nubalsavo tauta buvo paskirtas dukart p-rezidentu ?   

Ir visus  dešimtmečius kol tai vyko, Vakarai pristatinėjo Pribaltikos  valstybes kaip sėkmingo perėjimo iš „tarybinio totalitarizmo“ į demokratiją ir prie bendražmogiškųjų vertybių pavyzdį. Trys Pribaltikos šalis priminėjo į NATO ir JevroSojūzą, padalijant žmones į piliečius ir ne piliečius, su kalbos policija, Latvijos SS legiono maršais ir nacių sąskrydžiuose Estijos Sinimjae kalvose.

Vakarų politikai plojo per pečius ir spaudė rankas Pribaltikos nacionalistams, kurie pateisino Holokaustą ir lygino rusus su utelėmis. Jų veiklai ir gyvavimui palaikyti į Pribaltiką plaukė TVF ir EPRB kreditai, JevroSojūzo dotacijos...

Tai yra,  Vakarai patys šerdami ir išsiaugino fašistines gnydas Pribaltikos šalyse, nuo kurių patys ir šiurpsta.

Nėra ko šiurpti ir baisėtis. Geriau pagalvoti: kaip gi taip įvyko? Nors dabar su „galvoti“ Vakaruose yra sunku. Bet kokiai nemaloniai sau išvadai ten  dabar teikia pirmenybę aklam tikėjimui į tai, kad visame kame yra kalta „Kremliaus ranka“.