Grybauskaitė morališkai pasenusi darbui JevroSojūze

Autorius: Anno Šaltinis: https://www.rubaltic.ru/articl... 2019-05-18 21:18:29, skaitė 344, komentavo 5

Grybauskaitė morališkai pasenusi darbui JevroSojūze

 Vakarų analitikai skeptiškai vertina Lietuvos p-rezidentės Dalios Grybauskaitės galimybes užimti vieną iš aukštesnių postų JevroSojūzo vadovybėje. Briuselyje kalbama, kad Grybauskaitė neatitinka poreikio kartų pasikeitimui ES kriterijų. Mažai tikėtina, kad turimas omeny Dalios Polikarpovnos amžiaus: tiesiog mažai kas nori JevraSojūzo vadovybėje persidažiusią sovietinę komunistę, įtariamą dirbus su KGB.

Amerikoniškas leidinys Politico sudarė žymiausių JevroSojūzo šalių moterų-politikių reitingą, kurios po rinkimų į Jevroparlamentą ir ES vadovaujančių kadrų atnaujinimo galėtų užimti aukščiausius vadovaujančius postus Briuselyje.

"Politico" sąraše įtraukta 14 moterų. Svarbiausias pozicijas jame užima Centrinės ir Rytų Europos šalių moterys. Pirmoji vieta - jevrokomisaras justicijos klausimais - Vera Jurova iš Čekijos.  "Sidabras" - Lenkijos vice-premjerė Beata Šydlo.

Į "bronzą“ pretenduoja iškart kelios moterys, tarp kurių yra Lietuvos p-rezidentė Dalia Grybauskaitė, kurios šansai užimti aukštą europinę pareigybę kelia dideles abejones.

Amerikiečiai pažymi,  kad Grybauskaitė - vienas iš labiausiai patyrusių moterų-politikų, tačiau, kalbant apie jos karjeros perspektyvas, jie remiasi šaltiniu iš Briuselio šaltinio - anonimiško aukšto rango diplomato nuomone. Šaltinis sako, kad Jevokomisijos arba JevroSovieto pirmininko krėslas Grybauskaitei nešviečia.

Pirmiausia,  vadovaujantys postai JevroSojūze skirstomi pagal neafišuojamas regionines kvotas. Vakarų Europa, Pietų Europa - kiekvienas stambus ES regionas neformaliai turi teisę į vieną iš aukščiausių Briuselio postų.

Lietuvos p-rezidentę nustums artimiausi kaimynai ir sąjungininkai, kurie momentaliai taps konkurentais kovoje už Centrinės ir Rytų Europos kvotą.

Taip buvo jau prieš 5 metus. Tada Grybauskaitė iki paskutinės akimirkos tempė su sprendimu ar eiti antrai p-rezidento kadencijai, tikėdamasis, kad ją pakvies dirbti Briuselyje. Tačiau JevroSovieto pirmininko pareigas atidavė Lenkijos ministrui pirmininkui Donaldui Tuskui. Lenkija Europoje yra nepalyginamai svaresnė už Lietuvą, todėl jai ir buvo skirta Rytų Europos kvota.

Taip pat bus ir šį kartą.

„Grybauskaitė yra mažai žinoma už Lietuvos ir Briuselio ribų. Be to, ji neturi paramos iš Višegrado ketvertuko (Vengrija, Lenkija, Slovakija, Čekija), kada kalbama apie regioninę pusiausvyrą skirstant pagrindines ES pareigybes “, - sako "Politico" šaltinis.

Tačiau konkurencija - ne vienintelė priežastis, ir ne pagrindinė.

Aukšto rango diplomatas nepolitkorektiškai pareiškia, kad Grybauskaitė yra per sena tam, kad galėtų formuoti Europos ateitį.

63-jų Dalia Polikarpovna "neatitinka poreikio kartų pasikeitimui ES ... Tų pačių žmonių pristatymas rinkėjams gali būti pernelyg neįtikinantis, kad laikai pasikeitė."

Pareiškimas atvirai abejotinas. Pirma, šiandieninėje Europoje tai vadinama „ageism“, žmonių diskriminacija dėl amžiaus. Atvirai sakyti, kad žmogui nebus leista dirbti dėl savo garbaus amžiaus - toks pat nusikaltimas prieš europietiškas etiketo taisykles kaip ir homofobija ar rasizmas.

Antra, tai iš esmės yra neteisinga kalbant apie politika ir dabartinę situaciją  aplamai. Kaip sakė Miuleris iš „Septyniolikos pavasario akimirkų“, „70 metų - tai politiko žydėjimo amžius“.

Donaldas Trumpas būdamas 70 metų amžiaus, tapo Jungtinių Valstijų prezidentu, ir visas pasaulis sutiko su tuo, kad jo pergalė - tai lūkesčiai permainoms ir kartų kaitai amerikoniškoje politikoje.

Matomai kalba eina ne apie Grybauskaitės amžių.

Dalia Polikarpovna paseno morališkai o ne fiziškai: europiečių lūkesčių permainoms negali patenkinti persidažiusi komunistė, įtariama dirbusi KGB.

Su tokia „drumzlina“ praeitimi kaip pas Grybauskaitę, Europoje politinė karjera nedaroma. „Raudonojo partizano“ ir NKVD darbuotojo Polykarpo Grybausko dukra, 16-os metų amžiaus kažkokiu tai nesuvokiamu būdu tapo Vilniaus filharmonijos kadrų skyriaus inspektore, o baigusi  Leningrado Ždanovo valstybinį universitetą dar labiau nesuvokiamu budu, neturėdama darbo patirties, įsidarbino Vilniaus TSKP CK aukštojoje mokykloje.

Dalios Grybauskaitės nuopelnų sąraše - jos kandidatinė disertacija apie progresyvų kolūkių vaidmenį Lietuvos kaimui ir apie „klasinius priešus“ iš nacionalistinio pogrindžio gaujų, kurios trukdė tarybų valdžiai, ir jos paskyrimas moksline sekretore  Vilniaus TSKP mokykloje tuomet, kada Lietuva kovojo už nepriklausomybę, ir jos darbas TSRS ambasadoje Vašingtonas praėjus pusei metų po kraujo praliejimo prie Vilniaus TV bokšto.

Dar nors būtų Dalia Polikarpovna sąžiningai pripažinusi, kad ji iki pat galo kovojo dėl savo tarybinės tėvynės. Tuomet ji, bet kokiu atveju, būtų gerbiama ideologinių priešininkų ir palaikoma Europos kairiųjų. Bet ne - vien tik melas. Tėvas buvo „paprastas gaisrininkas“, iš TSKP išėjo iš karto po nepriklausomybės atkūrimo, apie tarybinę ambasadą JAV pirmą kartą girdi, niekada neturėjo nieko bendra su KGB.

Negali toks apsimelavęs persivertėlis patenkinti lūkesčių kartų kaitai ir europinės politikos atnaujiimui.

Dėl to  Grybauskaitei JevroSojūze nieko ir nešviečia, ir ne todėl, kad jai yra 63-ys metai. Esmė ne amžiuje, bet tame, kad Europai bus gėda dėl jos pačiai prieš save.

Skaistus „Vieningos Europos“ įvaizdis ir taip pastaraisiais metais labai nublanko, ir jeigu jos europinės integracijos "veidu" taps tokie veikėjai kaip Dalia Polikarpovna, tada tikrai visi mesis bėgti paskui Didžiąją Britaniją.