NSGK pirmininko į klausimus prašoma atsakyti ne urmu, o atskirai į kiekvieną

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/nsgk-p... 2019-05-24 08:59:12, skaitė 106, komentavo 0

NSGK pirmininko į klausimus prašoma atsakyti ne urmu, o atskirai į kiekvieną

V. Bakas. Nuotr. facebook.com

Gegužės 23 d. LRTDELFI paskelbė tyrimą „Politinės korupcijos tyrėją Vytautą Baką vejasi Seimo rinkimų kampanijos šešėliai“.

Tarsi nieko ypatingo tame tyrime nebuvo, tačiau keletas klausimų kilo.

Minėtame tyrime buvo teigiama, kad vieno fondo pinigai, skirti į nelaimę patekusiems pareigūnams remti, keliaudavo per V. Bako ir dar kelių aktyvių profsąjungiečių įsteigtą asociaciją – „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“. Ir esą atsitiko taip, kad ne visi pinigai, skirti į nelaimę patekusiems pareigūnams remti, tiems pareigūnams ir atiteko. O atiteko V. Bako reikalams.

Todėl ekspertai.eu kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininką V. Baką ir paprašė atsakyti į kelis klausimus.

skirt.png

LRTDELFI tyrime rašoma, kad „klausiamas, kodėl asociacijos veikla remta savišalpos fondo pinigais, V. Bakas tvirtino, kad nuo įsteigimo savišalpos fondas atliko dvi funkcijas: anksčiau viena iš funkcijų buvusi parama profsąjungų nariams, kita funkcija – įvairūs plėtros projektai“.

„Buvo finansuojamos įvairios protesto akcijos, įvairūs tyrimai, rimti teisinės pagalbos projektai. Plėtros projektai. Tame tarpe – ir „Pareigūnų ir tarnautojų asociacijos“ veikla pačioje pradžioje“, - pasakė V. Bakas.

1. Išvardinkite šias visas protesto akcijas ir į jų biudžetus.

2. Išvardinkite šiuos įvairius tyrimus ir jų biudžetus.

3. Išvardinkite šiuos rimtus teisinės pagalbos projektus ir jų biudžetus.

4. Išvardinkite šiuos plėtros projektus ir jų biudžetus.

LRTDELFI tyrimų skyrius taip pat uždavė konkrečius klausimus, į kuriuos jūs neatsakėte atskirai, o atsiuntėte bendro pobūdžio pasakojimą (tas pasakojimas skelbiamas straipsnio „Politinės korupcijos tyrėją Vytautą Baką vejasi Seimo rinkimų kampanijos šešėliai“ pabaigoje). Todėl prašom atsakykite į kiekvieną šių klausimų atskirai.

5. Kada ir kokiu tikslu buvo įkurta „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija”?

6. Kas buvo jos steigėjai?

7. Kada ir kokiose pareigose jūs dirbote šioje asociacijoje, kokį atlyginimą gaudavote?

8. Kodėl šiai asociacijai nuo 2016 m. birželio 02 d. iki tų pačių metų lapkričio kas mėnesį buvo pervedami pareigūnų savišalpos fondo pinigai, kam jie naudoti?

9. Kas priėmė sprendimą dėl šių pervedimų?

10. Kaip paaiškinsite situaciją, kad pinigai buvo pervedami per LRITĮPS, kuriai vadovavo T. Vaitkunskas, o tarybos narys buvote jūs, į „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“, kurios direktoriumi Registrų centre deklaruotas T. Vaitkunskas, o vykdomuoju direktoriumi deklaruojate buvęs jūs?

11. Ar pervedamos lėšos galėjo būti naudojamos jūsų rinkimų kampanijai?

12. Kodėl „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija“ neteikė finansinių ataskaitų Registrų centrui?

13. Kodėl jūsų deklaracijoje VTEK nėra minima viešoji įstaiga „Profesinių sąjungų plėtros centras“, kurios vienas iš dalininkų, Kultūros ministerijos ir registrų centro duomenimis, iki šiol esate ir jūs?

14 Ar tai, kad jūs esate šios įstaigos, kuri valdo portalą pareigunai.lt, dalininkas, ir to nedeklaruojate, nekelia jums interesų konflikto?

15. Ar sutartis, pagal kurią savišalpos fondo pinigai buvo pervedami į „Pareigūnų ir tarnautojų asociaciją“, numatė, kad vykdantysis direktorius, tai yra, jūs, parengsite NPPSS interesus atitinkančią teisėsaugos programą ir pateiksite ją partijai, kurią per Seimo rinkimus apsisprendė palaikyti NPPSS, tai yra, LVŽS?

Iš anksto dėkojame už operatyvius atsakymus.

Pagarbiai,
ekspertai.eu

P. S. Taip pat primename, kad iki šios dienos nesulaukėme atsakymų į 2018 m. gruodžio 4 d. raštą, 2018 m. spalio 2 d. raštą, 2018 m. liepos 16 d. raštą, 2018 m. vasario 19 d. raštą, 2017 m. rugsėjo 28 d. raštą, 2017 m. rugsėjo 21 d. raštą, 2017 m. balandžio 18 d. raštą, 2017 m. kovo 17 d. raštą, 2017 m. kovo 10 d. raštą, 2017 m. kovo 6 d. raštą, 2017 m. vasario 28 d. raštą, 2017 m. sausio 30 d. raštą, 2016 m. gruodžio 16 d. raštą, 2016 m. gruodžio 1 d. raštą.