Lazeriniai ir hipergarsiniai Putino ginklai atgraso JAV nuo agresijos

Autorius: Anno Šaltinis: https://www.rubaltic.ru/articl... 2019-05-24 10:47:44, skaitė 368, komentavo 4

Lazeriniai ir hipergarsiniai Putino ginklai atgraso JAV nuo agresijos

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad kovinių lazerių kompleksai apibrėš kariuomenės potencialą XXI amžiuje.  Kelios dienos prieš tai Putinas Rusijos GPK (gynybinis pramoninis kompleksas) vadovams nurodė užduotį sukurti apsaugos priemones nuo hipergarsinių ginklų anksčiau nei kitos šalys galės turėti tokius ginklus. Šioje srityje Rusija iš tikrųjų lenktyniauja pati su savimi - Jungtinės Valstijos nespėja paskui ją, nors ir turi daug didesnį karinį biudžetą.

Perestroika padarė savas korektyvas - daugelio tarybinių gaminių kūrimas ir programų šitoje sferoje buvo nutraukta.

Vašingtonas, priešingai, atsidūrė daug geresnėje padėtyje.

„Po TSRS žlugimo dalis technologijų ir kai kurie tarybiniai specialistai atsidūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurios akivaizdžiai pagreitino Amerikos programą“, - pažymi Karinės-politinės žurnalistikos centro ekspertas Borisas Rozinas.

Iki šio laiko lazerinės gikluotės srityje amerikiečiai atrodė  neabejotini lyderiai. 2014 m. karo laive USS Ponce buvo įdiegtas eksperimentinis lazerinio sistemos gikluotės modelis ( Laser Weapon System, LaWS) . Pasak admirolo Metju Klanderio, tai buvo pirmasis pasaulyje operatyvinis nukreiktos energijos ginklo dislokavimas.

Po to JAV su fanfaromis pradėjo lazerinio komplekso bandymus ir pareiškė, kad LaWS buvo „daug tikslesnė už kulką“.

2018 m. iš amerikoniško triedaliojimo besigiriant neliko nė pėdsako. Kol Vašingtonas „masturbavosi“ su lazerinių ginklų pavyzdžiais, Rusija lazerinę ginkluotę dislokavo koviniame budėjime.

Kalba eina apie "Peresvet" kompleksą - vienas iš tų ginklų tipų, kuriuos Putinas kovo mėn. pristatė Federalinei asamblėjai. Jo taktinės -techninės charakteristikos kol kas nepaskelbtos. Vis dėlto jau žinoma, kad "Peresvet" sugeba numušti ne tik antžminius, oro  bet kosminius taikinius.

JAV šią priėmė naujiena skausmingai. Ypač buvo išsiskyrė leidinys „We Are The Mighty“, kuris atvirai apkaltino Rusijos vadovybę melu: atseit , kad rusai nuolat meluoja apie technologiją ir nė karto jos neparodė. Visai kas kita amerikonai - jie pademonstravo savo lazerius!

Tik štai nuo 2014 m.  Laser Weapon System projekte nebuvo padaryta jokio progreso.

Šiandien JAV ketina idiegti lazerius naikintuvuose, „Stryker“ šarvuočiuose ir brangiausiame pasaulio minininke  „USS Zumwalt“. Taip pat yra reiganoviškas pagal dvasią galingo lazerinio įrenginio projektas, kuris degins priešo raketas iš kosmoso. Tačiau iki šiol jis egzistuoja tik popieriuje.

Taigi, kada turėtų būti pradėti naudoti pirmieji Amerikos lazeriai? JAV oro pajėgų lėktuvuose juos planuoja įdiegti jau kitais metais, o iki 2021 m. Vašingtonas jau praktikoje naudoti oro bazavimo lazerinius ginklus, kad perimti balistines raketas.

Tačiau ir Rusija, matomai, nesėdės rankų sudėjusi, ypač atsižvelgiant į neseną Putino pareiškimą. Amerikiečiams reikės būti neįprastame jiems - besivejančio vaidmenyje.

Su hipergarsiniais ginklais Vašingtonas reikalai dar blogesni. Šioje srityje net ir pasigirti nėra kuo.

„JAV visada norėjo sukurti tokius ginklus, tačiau jų raketa nuolat prarasdavo ryšį su žeme pasiekusi hipergarso greitį“, - pasakoja karinis ekspertas Aleksejus Leonkovas. - Pentagonas bijojo, kad nekontroliuojamame skrydyje jų kurinys parskrydęs okeaną pateks į Kinijos rankas, todėl kiekvienas bandinys buvo aprūpintas savarankiškai sunaikinančiu įrenginiu. Rezutate raketa išeidavo į iš anksto nustatytą trajektoriją, prarasdavo ryšį ir ir valdymą, ir sprogdavo - nieko geresnio pasiekti JAV nepavyko, o milijardai dolerių buvo išleista kūrimui ir bandymams.

“Tuo tarpu Rusija sėkmingai susitvarkė su užduotimi sukurti hipergarsinį ginklą. Apie tai tapo žinoma iš to paties Putino pranešimo Federalinei asamblėjai. Tarp naujausių ginklų, kuriuos pristatė prezidentas, buvo aviacinis raketinis kompleksas "Kinžal", tarpkontinentinis kompleksas „Avangard“ ir hipergarsinė raketa „Cirkon“.

Pas amerikonus net panašių pavyzdžių nėra , tačiau tai tik pusė bėdos. Labiau svarbu yra tai, kad jie apsiginti nuo Rusijos hipergarsinių ginklų negali.

Istorija su "Kinžal" ir "Avangard" aiškiai parodo, kokią strategiją Rusija pasirinko jai primestose ginklavimosi varžybose. Ji neketina pakartoti savo tarybinės praeities klaidų ir „sukišti“ visus turimus išteklius į gynybos pramonę nesiruošia; priešingai, pastaraisiais metais Rusijos Federacija sistemingai mažina karines išlaidas. Tačiau tai netrukdo jai kurti supernaujausius ginklus, kuriems Jungtinės Valstijos su gigantišku gynybos biudžetu negali nieko priešpastatyti.

„Dėdė Semas“ kruopščiai statė savo priešraketinės gynybos sistemą (PRG), išleista dešimtys milijardų dolerių.

Bet galų gale paaiškėjo, kad hipergarsas  padaro šią sistemą beprasme.

„Amerika neturi  gynybos priemonių, galinčių sulaikyti Rusijos hipergarsinius ginklus“, - tiesiai pareiškė kariuomenės strateginės vadovybės vadovas generolas Džonas  Haitenas. - JAV hipergarsiniai ginklai yra arba koncepcijos arba testavimo etape. Vienintelis dalykas, kurį Vašingtonas gali priešpastatyti - mūsų branduolinės triados atpildo smūgis."

Tokios pačios išvados pateikiamos JAV žvalgybos ataskaitoje. Apklaususi ekspertus, kurie ją skaitė, Amerikos CNBC konstatuoja: kad JAV oro gynybos sistema negali stabdyti Rusijos hipergarsinio ginklo, kuris iki 2020 m. jau stovės koviniame budėjime (kalba eina apie "Avangard"). PRG ekspertas Tomas Karako išreiškė apgailestavimą, kad Jungtinės Valstijos leido Rusijai nueiti taip toli.

Dabar amerikonai skubiai turi įsigyti savo hipergarsinį ginklą, kuris galėtu konkuruoti su rusiškuoju. Vašingtonas ketina tai padaryti artimiausiais metais. Vienaip ar kitaip amerikiečiai kada nors turės analogus ir „Kinžal“, „Avangard“ ir „Cirkon“, ir jie bus dislokuoti.

Tačiau iki to laiko, pagal Putino sumanymą, Rusijos Federacija turėtų jau turėti apsaugos nuo hipergarsinių ginklų priemones. Amerikos gynybos pramonės pastangos vėl bus bergždžios.

Amerikosai lazerinių ir hipergarsinių ginklų kūrimą pavertė tikra piar-kompanija, bandydami įrodyti, kad jie vėl yra visos planetos priekyje. O priekyje pasirodė esanti Rusija. Dabar Jungtinėms Valstijoms, kaip ir Alisai iš Stebuklų šalies, reikia iš visų jėgų, kad galėtų likti vietoje.