Landsbergis II-asis siūlys Šimonytei pavadovauti Landsbergių partijai

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-05-27 15:41:41, skaitė 180, komentavo 0

Landsbergis II-asis siūlys Šimonytei pavadovauti Landsbergių partijai

Pasak TS-LKD lyderio, kitais metais, vykstant partijos pirmininko rinkimams, jis siūlys Šimonytei sudaryti sąrašą ir formuoti Vyriausybę

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. "Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų" pirmininkas Gabrielius Landsbergis siūlys Ingridai Šimonytei užimti partijos lyderės poziciją, praneša LRT.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, didžiausią paramą gavo partija "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD), už konservatorius iš viso balsavo daugiau kaip 243 tūkst. rinkėjų. Išankstiniais duomenimis, konservatoriai gavo 18,6 procento balsų ir tris mandatus. Konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 procento rinkėjų arba 437 399 žmonės.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Landsbergis teigė, kad rezultatai tiek Europos Parlamente, tiek ir prezidento rinkimai yra vertinami teigiamai.

"Noriu padėkoti visiems, kurie palaikė tiek Šimonytę, tiek mūsų sąrašą Europos Parlamente. Rezultatus vertiname kaip kukliai neblogus, tiesa, lūkesčiai gal buvo kiek didesni, tačiau nusiminti nematome priežasties", — kalbėjo Landsbergis.

Žurnalistai Landsbergio jo paklausė apie viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, esą jis siūlytų Šimonytei užimti konservatorių partijos lyderės poziciją. 

"Kitais metais vyks eiliniai partijos pirmininko rinkimai. Mano kvietimas bus Šimonytei vesti sąrašą ir formuoti Vyriausybę. Ji įrodė savo galimybę telkti ir burti, ji parodė galimybę naujos politikos, reikia išlaikyti tą naują politikos standartą", — sakė Landsbergis.

Lietuvos vyriausioji rinkimų komisija (VRK), apdorojusi šimtą procentų balsų, paskelbė išankstinius prezidento rinkimų rezultatus. Remiantis gautais duomenimis, ekonomistas Gitanas Nausėda gavo 65,86 proc. balsų, o jo oponentė Šimonytė — 32,86 proc. Palyginti su pirmuoju prezidento rinkimų turu, už Nausėdą balsavo du kartus daugiau lietuvių. Nausėda laimėjo visose 60 respublikos savivaldybių.

Konservatorių kandidatė pripažino pralaimėjimą ir pasveikino prezidento lenktynių lyderį. Dabartinė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pasveikino Nausėdą su pergale.