Generalinis komisaras pakomentavo žiaurų nusikaltimą prieš nepilnametę Jurbarke

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-05-31 09:45:17, skaitė 863, komentavo 5

Generalinis komisaras pakomentavo žiaurų nusikaltimą prieš nepilnametę Jurbarke

Pernavas atskleidė, kokių priemonių ėmėsi pareigūnai

VILNIUS, gegužės 31 — Sputnik. Kalbėdamas apie sunkų nusikaltimą, jaunos merginos sumušimą ir bandymą išžaginti, generalinis komisaras Linas Pernavas nepateikė daugiau detalių, bet patvirtino, kad nusikaltimu įtariamas jaunuolis — nepilnametis.

"Policijai jokio skirtumo, kas yra įtariamojo tėvai, kokioms partijoms jie priklauso, tai tikrai jokios įtakos tyrimui neturi. Antra, tyrimas tikrai vyksta, kaip ir visi kiti tyrimai", — LRT Radijui sakė Pernavas.

Be to jis patvirtino, kad įtariamajam nebuvo pritaikyta griežčiausia kardomoji priemonė, jis yra paleistas.

"Taip, tą informaciją turiu, kad prokuratūra priėmė sprendimą netaikyti pačios griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo. Priimtas sprendimas taikyti kitą kardomąją priemonę", — teigė komisaras.

Generalinio policijos komisaro teigimu, bus atkreipiamas papildomas dėmesys į jaunimo susibūrimo vietas, į vietas, kur tokie nusikaltimai gali būti vykdomi, taip pat bus paprašyta institucijų teikti informaciją ir bendradarbiauti su pareigūnais.

Be to prieš kelias dienas Jurbarke įvykdyta ir žmogžudystė, kuria įtariami du nepilnamečiai asmenys. Komentuodamas šiuo metu tvyrančią įtampą Jurbarke, Generalinis policijos komisaras sako, kad įvykiai nėra niekaip susiję, o tyrimai vyksta.

Be to, pareigūnai ketvirtadienį susitiko su miesto vadovais, mokyklų direktoriais ir aptarė situaciją mieste.

"Pirmiausia reikėtų pasakyti, kad visi šie įvykiai, aš dar jų visų nevadinu nusikaltimais. Du iš jų yra iš tikrųjų nusikaltimai, du — kiti įvykiai, kurie yra tiriami. Kalbant apie visus šiuos įvykius, jie yra skirtingu laiku, skirtingose vietose ir nėra vienaip ar kitaip sietini tarpusavyje. Policija reagavo operatyviai į kiekvieną iš šių įvykių, įtariami asmenys yra nustatyti, o tyrimai pradėti vykdyti", — sakė Pernavas.

Komisaro teigimu, kalbant apie mieste įvykdyta nužudymą, įtariamieji yra nepilnamečiai, todėl daugiau detalizuoti situacijos policijos vadovas nekomentavo. Tiesa, patvirtino, kad įtariamieji yra du asmenys.

Prieš kelias dienas Tauragės rajone esančioje sodyboje per klasės vakarėlį rytų kovos menų sportininkas, įtariama, kraupiai sumušė, o vėliau bandė išžaginti Eržvilko gimnazijos dešimtokę Karoliną.

Žiniasklaidos duomenimis, nepilnametę merginą sumušęs ir išžaginti bandęs jaunuolis — kovos menų treniruotes lankantis jurbarkietis — yra vietos politikės sūnus.

Kaip rašo portalas bukimevieningi.lt, pareigūnai sulaikė sunkiais nusikaltimais įtariamą Rytų kovos menus lankantį Jurbarko moksleivį Mantą Icikevičių, pareiškė jam įtarimus dėl pasikėsinimo išprievartauti ir kūno sužalojimų, tačiau vos po dviejų parų jis buvo paleistas iš areštinės.

Vietoj suėmimo jam skirta švelnesnė kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamajam buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas.

Manto Icikevičiaus mama Laura Icikevičienė priklauso "Darbo partijai". Ji eina Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centro ūkio dalies vedėjos pareigas.