Evelina Geležiūnienė. BETEISIAI IR NIEKAM NEĮDOMŪS

Autorius: Evelina Geležiūnienė Šaltinis: https://www.facebook.com/eveli... 2019-05-31 10:25:42, skaitė 181, komentavo 1

Evelina Geležiūnienė. BETEISIAI IR NIEKAM NEĮDOMŪS

Pastarųjų įvykių virtinė apie paauglių padarytus nusikaltimus privertė paviešinti ir šią istoriją. Nerašysiu šį kartą su tikrais vardais, kadangi istorija susijusi su nepilnamete paaugle, kuri gyvena globos įstaigoje. O juk globos įstaigos misija – padėti vaikams/paaugliams augti, vystytis, tobulėti, jaustis saugiems… Na tai štai Jums nepagražinta istorija apie merginą, kurios gerove „rūpinasi“ vieni globos namai. 

Merginai tuo metu buvo 16-ka metų ir ją išprievartavo jaunuolis, kuriam buvo 22-eji metai. Iki šiol įtariamsis nėra nei sulaikytas, nei nuteistas, o ikiteisminis tyrimas gal vyksta, o gal ir nutrauktas (pati mergina negali tiksliai atsakyti, nes šiuo atveju jai pagal įstatymą atstovauja globos namai ir jokios informacijos neteikia). Maža to, po šio įvykio mergina pastojo. Globos įstaiga primygtinai reikalavo merginos darytis išvalymą (turbūt tam, kad neišlįstu jų „darbo vaisiai“), tačiau mergina nesutiko ir pagimdė vaikelį. Jį augino tuose pačiose globos namuose. Po 7 mėn globos įstaigos darbuotojai pamatė mėlynę ir nusprendė – mama smurtauja. Kūdikis tuoj pat buvo paimtas. Beje, mama iki šiol dėl neva vykstančio ikiteismio tyrimo nėra net apklausta, bet VTAS teigia, kad ikiteisminis tyrimas vyksta. Visur nepilnametei atstovauja globos namai arba jų pasamdyti advokatai. Įdomu ir tai, kad globos įstaiga nurodė, kad mamai trūksta socialinių įgūdžių ir pan (kodėl globos įstaiga jų neišugdė reikėtų paklausti jų pačių). Ir tai tik maža dalis šios istorijos….

Jau 2 mėnesiai kai mama gyvena atskirta nuo savo vaiko. Pagal VTAS vyksta ikiteisminis tyrimas… Sakyčiau toks gan mistiškas ir labai jau slaptas. Laimei, guodžia tai, kad šiais metais. mergina jau bus pilnametė ir galės visur pati atstovauti save bei pasirinkti ją atstovaujantį teisininką. 

Kaip manote, kiek dar tokių istorijų yra nutylėta, užglaistyta? Manau, kad jų būtų daug, jei tik kažkas tuo susidomėtų...