Po Lietuvos inicijuoto Maršalo plano Ukrainai seka naujoji mūsų iniciatyva „Ukraina 2027“

Autorius: Anonimusas Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/po-lie... 2019-06-01 11:10:59, skaitė 127, komentavo 0

Po Lietuvos inicijuoto Maršalo plano Ukrainai seka naujoji mūsų iniciatyva „Ukraina 2027“

G. Kirkilas (antras iš kairės). Nuotr. facebook.com

Gegužės 31 d. Seimo Pirmininko pavaduotojas, socialdemokratas Gediminas Kirkilas susitiko su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininke Hanna Hopko, Europos integracijos pakomitečio pirmininke Oksana Jurynets ir Ukrainos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Volodymyru Jacenkivskiu.

Apie tai skelbiama G. Kirkilo pranešime visuomenei „Lietuvos parama Ukrainai yra nenutrūkstama“.

Susitikime aptarta politinė situacija Ukrainoje po prezidento rinkimų, Ukrainos dalyvavimas Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programoje, ES Maršalo planas Ukrainai ir naujoji iniciatyva „Ukraina 2027“.

„Lietuva nuo pat pradžių nuosekliai remia Ukrainos demokratinius ir eurointegracinius tikslus. Po Lietuvos inicijuoto Maršalo plano Ukrainai seka naujoji mūsų iniciatyva „Ukraina 2027“, kuri būtų stimulas Ukrainai iki 2027 m. atitikti Kopenhagos narystės Europos Sąjungoje kriterijus. Antrojo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2027-aisiais metu ES jau galėtų paskelbti Ukrainą kandidate į ES. Tai yra puiki perspektyva Ukrainai mobilizuoti save tolesnėms demokratinėms reformoms ir pagerinti savo geopolitinę situaciją, padaryti ją saugesnę“, - pasakė G. Kirkilas.

Šaltinis: lrs.lt