Sinoptikas: kitą savaitę Lietuvos laukia tikra vasara

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-06-02 11:49:32, skaitė 109, komentavo 1

Sinoptikas: kitą savaitę Lietuvos laukia tikra vasara

Naują savaitę prasidės vis šiltesniais orais, jau pirmadienio dieną temperatūra sparčiai kils iki 26 laipsnių šilumos, o trečiadienį – iki 31 laipsnio

VILNIUS, birželio 2  — Sputnik. Sekmadienį Lietuvoje išliks šilti ir sausi orai, o kitą savaitę galima tikėtis ir rekordinio karščio, praneša LRT su nuoroda įsinoptiką Tadą Kauntautą.

Sekmadienį vyraus nepastoviai debesuoti orai, lietaus tikimybė bus maža. Vėjas pūs iš vakarinių krypčių, jis bus nelabai stiprus. Temperatūra dieną pakils iki 19–24 laipsnių šilumos. Tik vakarinėje šalies dalyje bus juntama Baltijos jūros įtaka – ten bus apie 15–18 laipsnių šilumos.

Pirmadienio naktis bus mažai debesuota, rami, vėjas bus silpnas. Temperatūra gana sparčiai žemės, rytą liks tik 6–11 laipsnių šilumos. Jau dieną Lietuvos link pasuks labai šilta oro masė. Dieną temperatūra sparčiai kils, debesų neturėtų būti daug. Antroje dienos pusėje sušils iki 21–26 laipsnių.

Antradienį taip pat vyraus saulėti ir šilti orai. Pietryčių vėjas atneš dar didesnę šilumą. Naktį bus apie 11–16 laipsnių šilumos, o dieną temperatūra pakils iki 24–29 laipsnių.

Trečiadienį ir ketvirtadienį taip pat vyraus saulėti orai, tačiau ketvirtadienį kai kur galimas lietaus, perkūnijos. Temperatūra nekris žemiau 13–17 laipsnių. Dienomis temperatūra kils iki 26–29 laipsnių šilumos, o kai kur oras gali įkaisti ir iki 31 laipsnio.

Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Birželio orai Lietuvoje ir Vilniuje