Audrius Bačiulis. Valgymo Čempionatas Latvijoje - MES ANTRI!

Autorius: Audrius Bačiulis Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-06-15 17:35:04, skaitė 329, komentavo 5

Audrius Bačiulis. Valgymo Čempionatas Latvijoje - MES ANTRI!

Vakar Rygoje baigėsi tarptautinis moterų valgytojų čempionatas.Kaip buvęs Pabaltijo daugkartinis valgytojų čempionas 2001-2004 ir 2012 metais laimėjęs aukso medalius nuvykau su komanda palaikyti ir mūsų Lietuvos atstovės taip pat kolegės Delfi žurnalistės Vilmos Danauskienės,kuri po atkaklios kovos pralaimėjo amerikietei Keitlin Finlei (Caitlin Finley) ir užėmė antrają vietą. Pakalbinau Vilmą.


Galime tik pavydėti Keitlin Finlei. Mūsų sidabrinei Vilmutei dar yra kur tobulėti

Audrius Bačiulis: Ar sunki buvo kova Vilma?

Vilma Danauskienė: Trečiadienio kova buvo nuožmi ir vyko tris dienas.Dalyvavo ,net 17 moterų,stipriai pasirodė Polinezijos šalių atstovės iš Tongos ir Samojos.Pirmoje antrankoje per 10 minučių reikėjo suvalgyti 2 kilogramus keptų bulvių su lašinukais ir 700 gramus sveriantį tortuką.Čia likau ketvirta viską suvalgiau per 8 minutes ir 27 sekundes.Pirmają vietą užėmė dainininko Merūno žmona Erika Vitulskienė viską suvalgiusi per 5 minutes, bet vėliau ją išvežė į ligoninę,todėl jos vieta atsilaisvino man.

Audrius Bačiulis: Kiek laiko buvo skirta atsigauti?

Vilma Danauskienė: Oi buvo vos viena diena, todėl stengiausi daugiau judėti, kad maistukas susivirškintų, nes jau  kitą dieną šventės rėmėjas Rudaminos Paukštyno direktorius Tautvydas atvežė vištų, mergaitės jas nulupo, išdarinėjo ir reikėjo per 20 minučių suvalgyti tris keptas vištas. Užduotis nepasirodė sunki, nors Latvijos atstovė pagerino Latvijos rekordą. Mūsų arbitrai apskundė jos laimėjimą, pasirodo konkurentė vartojo apetitą skatinantį stimuliantą Dronobinolį.

Audrius Bačiulis: Ar labai jautėsi pasekmės,nes kai aš dalyvavau Lenkijoj valgymo čempionate, tai dar buvo galima vartoti vidurius laisvinančius preparatus,nes pas mane lėta medžiagų apykaita, ir labai lėtai organizmas atsistato.

Vilma Danauskienė: Aš asmeniškai išgerdavau visą buteliuką ekologiško ricinos aliejaus. Draugė iš Lazdijų parūpino. Žinote čempionatas tarptautinis atsakomybė,o ir pasiruošimas reikalavo labai daug laiko. Palaikė Delfi redakcija,o ir LRT redaktorė Monika Budrienė man darė visokius masažiukus taip pat norėčiau padėkoti ir Lazdijų ligoninės dietologams, be kurių pagalbos būtų buvę labai sunku siekti prizinės vietos

Audrius Bačiulis: Papasakokite Vilma, ką reikėjo valgyti finale?

Vilma Danauskienė: Pagrindinė varžovė buvo amerikietė Keitlin Finlei, kuri ir laimėjo čempionatą.Per pusvalandį turėjome kiekviena suvalgyti po 3 didžiules picas, kilogramą bulvyčių fri, riebią keptą antį ir kilograminį torto gabalą. Užsigerti buvo duodama bambalis 2 litrų Koka-kolos. O ir prizas buvo nemažas. 500 eurų.

Antra vieta buvo 100 eurų, na o trečia vieta paguodos prizas 20 eurų. Pasirodžiau tikrai neblogai. Tik jau tortą reikėjo kimšti per prievartą, nes nebetilpo, nors buvo pastatytas kibiras. Jeigu atpili, tada prarandi 5 balus, tai stengiausi viską sistemingai ir greitai suvalgyti.

Audrius Bačiulis: Kiek priaugote po valgymo čempionato ir kaip manote, ar ši amerikietiška valgymo kultūra ateis ir į Lietuvą?

Vilma Danauskienė: Priaugau viso labo vos 5 kilogramus. Prieš čempionatą svėriau 195 kilogramus, o dabar ir visus 200. Bet auga nauja pamaina. Merginos šiais laikais gali suvalgyti įspūdingus kiekius maisto. Mano draugės žurnalistės baltai pavydi. Jos žino, tikros moters turi būti daug. Su Erika Vitulskiene ruošiamės naujam valgymo turnyrui Palangoje. Šventę atidarys Lietuvos Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis taip pat jaunystėje sovietmečiu dalyvaudavo valgytojų čempionatuose

Audrius Bačiulis: Linkiu gerų rezultatų! Ačiū už interviu.

Feljetonas