Buvęs Vokietijos kancleris pripažino teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-06-16 05:40:56, skaitė 251, komentavo 5

Buvęs Vokietijos kancleris pripažino teisėtą Krymo prisijungimą prie Rusijos

Gerhardas Šrioderis mano, kad Krymas visiškai teisėtai tapo Rusijos dalimi, be to, jis ragina Ukrainą sustabdyti karo veiksmus Donbase

VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrėioderis pareiškė, kad Krymo susijungimas su Rusija buvo visiškai teisėtas veiksnys, rašo Bild.

Pasak Šrioderio, "Krymas yra senoji Rusijos teritorija", o jo perdavimas Ukrainos SSR Chruščiovo valdymo laikotarpiu buvo susijęs su sovietiniu požiūriu į šalies valdymą.

"Tarybiniais metais neturėjo reikšmės, kur geografiškai priskirtas Krymas. Tačiau dabar jau nebe tas pats", — pabrėžė buvęs kancleris.

Jis pridūrė, kad pusiasalio susijungimas su Rusija teisiniu požiūriu buvo visiškai teisėtas ir atitiko pusiasalio gyventojų valią, todėl visiškai neteisinga tai laikyti "Rusijos agresija".

Be to, Šrioderis paragino Ukrainą nutraukti karo veiksmus Donbase ir įgyvendinti Minsko susitarimus, taip pat pasisakė apie antirusiškų sankcijų panaikinimą.

Po 2014 metų kovo mėnesio vykusio referendumo Krymas tapo Rusijos regionu. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas nebediskutuotinas.