G. Landsbergis: Ingrida Šimonytė intrigantė, skaldanti Tėvynės Sąjungą!

Autorius: Gabrielius Landsbergis Šaltinis: http://landsbergis.lt... 2019-06-16 05:54:55, skaitė 1971, komentavo 8

G. Landsbergis: Ingrida Šimonytė intrigantė, skaldanti Tėvynės Sąjungą!

Ingrida Šimonytė intrigantė, skaldanti Tėvynės Sąjungą jau antra savaitė. Kol mes nepažadėjome jos remti per Prezidento rinkimus ji buvo ponia niekas. Aš jau seniai sakiau, kad reikia kalbėtis su mažesniais politiniais judėjimais, junginiais kaip Socialistinis Liaudies Frontas ar BŪKIME VIENINGI, bet Rasa Juknevičienė su Andriumi Kubiliumi tam kategoriškai prieštaravo. Žurnalistai kūrė apie mane straipsnius, kad aš arogantiškas, nors toks niekada nebuvau.

Kai Juknevičienė su Kubiliumi keliauja į Europarlamentą atsidusau, bet Gitano Nausėdos išrinkimas Prezidentu mane neramina. Gitanai, prisimink Pakso istoriją. Ji gali pasikartoti. Kariuomenė, Teismai  ir Prokuratūra palaiko mus.

Ramūnas Karbauskis stumia Janutienę kandidatuot į Seimo narius. To betrūko. Ši intrigantė jau gerus dešimt metų terorizuoja mano šeimą. Matai 240 000 eurų per metus pirmojo šalies vadovo Vytauto Landzbergio mano senelio apsaugai yra didelė prabanga. Na ir kas, kad jo dabar niekas nesaugo. Kariūnai turi vykti į saviraiškos tobulinimosi kursus, o ir mano seneliui priklauso renta ir apsauga pagal įstatymą. Jei ne Vytautas Landzbergis Lietuva dabar būtų Ukrainos lygio valstybė.

Skambinau Socialistinio Liaudies Fronto lyderiui Giedriui Grabauskui. Siūliau jungtis prie Tėvynės Sąjungos, kurios nariu prieš daugelį metų buvo. Siūliau perspektyvas, dirbti kartu. Atsisakė ir net numetė ragelį. Tada skambinau Būkime Vieningi vadovui Vaidui Lekstučiui. Jis irgi numetė ragelį. Jie nesuvokia, kad visa ta rusofobija tai Rasos Juknevičienės ir Andriaus Kubiliaus nuopelnas. Rytoj siūlysiu Viktorui Pranckiečiui  prisijungti prie mūsų  komandos, tik ką daryt su Janutiene.

Vytautas Landzbergis pasiūlė variantą. Kovai dėl Seimo nario kėdės prieš Janutienę mesti į dvikovą žurnalistę Astą Kuznecovaitę. Ši moteris buvo mano aukle vaikystėje, vėliau turėjo problemėlių su alkoholiu, bet susitvarkė. Būtų puikus sprendimas.

Laurynas Kasčiūnas ir karo žurnalistas Vaidas Saldžiūnas pritaria mano naujoms marksizmo idėjoms. Lietuvoje dar turime garsiai pasisakančių autoritetų prieš naivumo politiką ir draugystę su agresoriumi, ko Vakarinėje Europos dalyje sunkiai randama. Kairiųjų judėjimai, demonstracijos ir ideologijos tampa pvz. Vokietijoje "cool" gyvenimo būdu. Vaikštoma Miunchene gatvėmis Lenino pėdsakais ir alaus sode skaitomi jo raštai.

Universiteto bendruomenėje klęsti Marksizmas, akademikės kelios viename mūsų pokalbyje legitimavo smurtą ir automobilių sprogdinimus, jeigu tai padės pasiekti tikslą. Viena kolegė rengė straipsnį konferencijai apie kairiųjų jėgų stiprinimą Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Ant Miuncheno miesto savivaldybės renginio plakato - kūjis ir pjautuvas (oi, jie nežinojo, jie to nenumatė, kooperacijos partneriai kaip Karl-Marx-Stiftung patys uždėjo - tiek tesugebėjo man atsakyti). O muzika jaunų akademikų tarpe "kieta" ta, kuri yra tikrai "links". Tai tik keletas mažučių pastebėjimų iš kasdienybės, jau nekalbant apie "didžiąsias" politikas.

Ketinu pasitraukti iš politikos ir tapti Lietuvos ambasadoriumi Moldovoje. Jei kas sekate mane feisbuke, tai žinote, kad šeštadienį ten pagaliau, praėjus trims mėnesiams po rinkimų, buvo suformuota koalicija, kurią sudarė prorusiško prezidento Igorio Dodono socialistai ir proeuropietiška Maia Sandu partija. Dabar veikianti Vyriausybė atsisako perduoti valdžią, Konstitucinis teismas vienai dienai nušalino Prezidentą ir tokiu būdu buvo paskelbti nauji rinkimai rudenį. Įvykis neeilinis, naujos koalicijos suformavimą su premjere Maia Sandu sveikina ir Rusija, ir JAV, ir ES. Jo esmė - susivienyta prieš oligarcho V. Plachatniuko užvaldymą. Man teko lankytis Moldovoje rudenį, prieš rinkimus, susitikau su visais svarbiausiais vadovais, įskaitant I. Dodoną ir parsivežiau labai niūrias mintis dėl šios valstybės ateities.

Užvaldymas matosi visur - teismai, žiniasklaida, nuperkami parlamentarai. Ir nors V. Plachatniuko valdoma Demokratų partija deklaruoja proeuropietišką kryptį, jokios reformos nevyko, šalis grimzdo į gilų užvaldytos korupcinės valstybės liūną. ES yra sustabdžiusi paramą Moldovai dar prieš pusmetį.

Mūsų grupė tik ką priėmė pareiškimą, remiantį Maia Sandu. Moldova ir visa Rytų erdvė yra be galo svarbi Lietuvai. Mūsų interesas - Ukraina, Moldova ir Gruzija europietiškoje demokratinėje erdvėje.

Šiandien buvau savo tėvuko sodyboje Didžiasalyje. Maitinamės su šeima sveikai. Kas mėgsta rūgštynių sriubą, žino tą specifinį vaikystės skonį iš močiutės ar mamos rankų. Aš jį pamenu, tiksliau netikėtai priminė paprastas namuose pasigamintas patiekalas. Nieko ypač ypatingo, bet sveikas.

Va čia tai aš suprantu - sveikai. Yra iš kur tą sveikumą imt: švieži, literaliai vietiniai, kelių-keliolikos km atstumu užauginti/pagauti produktai (influencinam tik naminį obuolių vyną, katras už 100km, bet va ir vėl važiuosim, atsargos baigiasi, kū daryt), o jų skonis!! Sakau, aš atsivešiu tą mėlyną saldų svogūną, kurį galima kaip obuolį valgyt, man nerūpi X-ray darbuotojų žvilgsniai, čia legalus narkotikas, kontrabanda gal.

Tie svogūnai - kaip džinsai ir kasetės in the 80ies. Tos žuvelės, ponai, ką jūs su tom savo stintom, pažiūrom į šias sardinukes, jos kaip Kūčios kasdien be kalorijų. O tada tie vietiniai agurkai - jie stori, jie verda ilgai, bet jų visą glitumą  išvaikštom, o vat jų lipumas! Padažas įsigeria įir jauti rūgštynių sriubą ant šakutės, amazing.

Viskas dera su keptom stauridėm ir ką tik paskerstos vištos mėsa - ją čia atskirai galima imt, vienintelis dalykas iš indelio, mažytės cukinijos - ne tos bobučių peraugintos kuvaldos, o piršto dydžio, vos patroškintos vyne su keliais nuostabiais pomidorais, dieve, niekur mes iš čia nevažiuosim.

Sutikau tėvo draugą Jurijų Subotiną. Jurijus atkimšo vietinio samagono. Gurkštelėjau. Kartu. Ir čia kolegos Adomėno skambutis. Gabrieliau, blogos žinios. Dalia Grybauskaitė jau derina su Irena Degutiene dėl Tėvynės sąjungos pirmininkės posto. Velniop jas pasakiau, važiuosiu į Moldovą, žmona Austėja čia kelis darželius turi, o aš ten vienas gyvensiu. Sūnus jau paaugo panelę susirado. Aš irgi tėveliu septyniolikos tapau.

Nusimato vizitas į Maskvą su Gazpromo atstovais. Jie nerimauja dėl Dariaus Mockaus finansuojamo Laisvės Judėjimo.Armonaitė sukta moteris. Prisimenu ją, kai salotomis Kalvarijų turguj prekiavo jau tada apgaudinėjo žmones.

Tik nerinkit Janutienės žmonės. Ji jus apgaus. Rinkite mūsų kandidatę Lietuvos Ryto žurnalistę Astą Kuznecovaitę. O pabaigai gurkšnodamas obuolių vyną sukūriau ir eilėraštį.

ATEIS ir tau diena žadėta,
Ir šilas atsidus lengvai,
Tėvynėje viltis sudėtas
Į saugų uostą neš laivai.

Iš griuvėsių, žaizdų giliausių
Ir skurdo prisikels laisva,
Ir į rytojų, į šviesiausią
Eis vėlei amžių Lietuva!

Tave tad, broli, šauks artojų
Vaga palikus nearta,
Kad paskui žagrę į rytojų
Nueitų pakaitos karta.

Užuoganoj pasėto javo
Želmuo diržingas želmenės
Ir bus pilni aruodai tavo –
Gimta žemelė mus penės.

Ir tu, sesut, pasidabinus
Margais žičkeliais, kaspinais,
Varteliuose šauniam vaikinui
Kalbėsi žodžiais dyvinais…

Ateis ir tau diena žadėta,
Ir šilas atsidus lengvai,
Tėvynėje viltis sudėtas
Į saugų uostą neš laivai!

Pagarbiai Gabrielius Landzbergis