Jurga Lago. Aš galiu tik melstis

Autorius: Jurga Lago Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-06-16 12:03:23, skaitė 446, komentavo 7

Jurga Lago. Aš galiu tik melstis

Čia Peru, sako, miestelis toks yra? Bet kuriuo atveju, siūlo sukti į kairę.

Ir net jeigu nesu tikinti, vistiek galiu tik melstis šiandien, birželio 14-ąją, nes aplink mane gyvenantys ispanai yra užsikrėtę. Stebiu šiandienos Europą ir kartais atrodo, kad sapnuoju:

1. “Lygybė/brolybė” jiems atrodo kaip neišsimiegojusiam pūkinė kaldra reklamoje. 

2. “Bausti už turtą” nagai niežti vis didesnei daliai žmonių ir pažįstama pavydo ugnele užsidega akys.

3. Noras “gauti po lygiai ir nesiplėšyti”: net vaikai svajoja tapti valstybės tarnautojais, o pastarųjų jau yra tiek, kad sunku suskaičiuoti ir protu suvokti. Jie beveik neatsako už savo darbą ir visa sistema ima krypti tokia keista linkme... kai vis dažniau reikia pažinčių, dovanėlių ir kyšių. Šiandienos ES!

4. Svarbūs biurokratai ir visokie šiškos darosi įtakingi, galingi, lygesni už lygius. Valstybė ima lipti į lovas ir įgyja vis diesnį svorį asmeniniuose gyvenimuose. Cenzūra, nurodymai, kaip turime "teisingai galvoti ir kalbėti" ima vis aiškiau lįsti į dienos šviesą.

5. Verslas ir visokie ten “aristokratai ir bažnyčios" pamažu demonizuojami, išstumiami į užribius, o kontrolė spaudžia kiekvieną smulkų versliuką 200 KARTŲ daugiau, nei kokį valstybės tarnautoją. Mano aplinkoje Ispanijoje gyvena žmogus, kuriam gėda pasakyti savo šeimai, kad jis nusipirko seną dvarą ir darys viešbutuką, nes "giminėj tik darbininkai ir jie pasibaisės"...

6. Kai mano pusseserė pabėgo pernai “nuo skandinaviško socializmo” iš Suomijos į Lietuvą, pamaniau, kad sapnuoju. "Nuo protu nesuvokiamų mokesčių" - paaiškino.

7. Skundimo kultūra skatinama, kaip pilietiškumas. 

8. Humanitarinių mokslų universitetai virsta komunizmo židiniais, vaiko mokylos direktorės kabinete kabo Stalino portretas, o gatvėmis vis dažniau marširuoja žmonės su raudonomis vėliavomis.

9. Argumentas, kad visos bet kokiu laipsniu patyrusios komunizmą šalys nuėjo šuniui ant uodegos neveikia, nes “nu ten buvo kitaip, jūs nieko nesupratot, jūs nemokėjot, jūs neteisingai vertinat, čia buvo seniai, mes darysime biški kitaip”...

Chm... nesuprasi tos Lagienės - kol nėjo į politiką, ištisai rašinėjo panegirikas savo vyro tėvynei Ispanijai: kokie ten žmonės nuoširdūs, kaip ten klęsti šeimyniniai iš kartos į kartą paveldimi versliukai, kokią fainą mokyklą lanko jos sūnus, kaip jai tenai viskas zaja..., atsiprašau, gera ir malonu, tiesiog Rojus žemėje. O dabar, še tau kad nori - ten pasirodo ne Rojus, o Apokalipsė!

Du variantai - arba susidėjusi su Radžvilu ji praregėjo, kokia durna ir naivi ji buvo anksčiau, arba ji iki šiol - durna ir naivi. O jūs, mielieji, balsuokite už radžviliokus, balsuokite - bus dar tų rinkimų...