Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/russia/... 2019-06-22 09:07:38, skaitė 262, komentavo 1

Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš

Anksčiau užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Lietuva kaip "piktybinė ląstelė" kuria dirbtines kliūtis "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimui, pareiškė pirmasis Rusijos Valstybės Dūmos Energetikos komiteto pirmininko pavaduotojas Valerijus Selezniovas, praneša RT.

Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad dujotiekio tiesimas parodė, jog Europos šalys nesilaiko bendrų principų, dėl kurių buvo susitarta anksčiau. Jis taip pat sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.

"Suprantame, kad Europos Sąjunga dėl savo tariamo daugialypiškumo yra kontroliuojamas mechanizmas. Joje turi būti gerybinių ir piktybinių ląstelių. Šiuo atveju reikalingos mažos šalys, kurios gali būti naudojamos kaip dirbtinės kliūtys prieš projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimą. Mūsų Vakarų partneriai ieško tokių ES šalių, kurios stengsis pakenkti dujotiekio statusui informacinėje erdvėje", — komentavo Selezniovas Lietuvos ministro žodžius.

Pavaduotojas pridūrė, kad, nepaisant visų bandymų "sulėtinti" projektą, jis vis tiek bus įgyvendintas.

"Nord Stream-2"

Projekto "Nord Stream-2" dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama pastatyti per metus. 

Dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

Projektą planuojama baigti dar šiais metais.


"Šiaurės srautas-2"