Buvęs KGB agentas Steklov džiaugiasi, kad Rusija pripažinta kalta dėl Malaizijos lėktuvo numušimo

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/kgb-ag... 2019-06-22 09:08:30, skaitė 159, komentavo 1

Buvęs KGB agentas Steklov džiaugiasi, kad Rusija pripažinta kalta dėl Malaizijos lėktuvo numušimo

Torbjornas Jaglanas-Jurij (kairėje) ir Jens Stoltenbergas-Steklov.

KGB agentas Steklov, dabar labiau žinomas kaip NATO vadovas Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg), pasidžiaugė, kad olandų tyrėjai bei buvusių žvalgybininkų, apsimetusių nepriklausomais žurnalistais, kompanija BELLINGCAT nustatė kaltuosius dėl Malaizijos lėktuvo MH17 numušimo 2014 metais, o ypač dėl to, jog kaltieji yra buvę Rusijos žvalgybininkai: Visiškai pasitikiniu olandų teisinės sistemos nepriklausomumu ir profesionalumu.

Kaip pats savo knygoje „Mano istorija“ („Min historie“) rašė J. Stoltenbergas, jį KGB užverbavo dar aštuntajame dešimtmetyje.

Apie tai yra rašęs ir dvigubas KGB (turėjo majoro laipsnį) ir britų žvalgybos agentas Michailas Butkovas bei jo kolega, buvęs KGB pulkininkas Olegas Gordijevskis. Jų bendroje knygoje „Aklas veidrodis“ („Blind Mirror“) pasakojama, kaip aštuntojo dešimtmečio pabaigoje KGB užverbavo J. Stoltenbergą. Jis, kaip teigia buvę kolegos, teikdavo KGB politinę informaciją apie Norvegijos gyvenimą.

Norvegijos policijos saugumo tarnyba (Politiets sikkerhetstjeneste, PST) demaskavo J. Stoltenbergą 1990 metais. Prieš 2014 metais tapdamas NATO vadovu, 1993–1996 metais jis ėjo Norvegijos pramonės ir energetikos, 1996–1997 metais finansų ministro, o 2005–2013 metais – šalies premjero pareigas.

Pasak minėtų KGB karininkų, KGB buvo užverbavusi ir dabartinį Europos Tarybos generalinį sekretorių Torbjorną Jaglaną (Thorbjørn Jagland). Jam buvo suteikta pravardė Jurij.

Šaltiniai: nato.int, euromaidanpress.com, vg.no, dagbladet.no, nrk.no