"Putinas nedavė leidimo" arba kodėl Trampas persigalvojo smogti Iranui

Autorius: LDiena.lt Šaltinis: https://cont.ws/@Awgust/136480... 2019-06-22 12:03:12, skaitė 1807, komentavo 5

Neseniai Irano gynybinės pajėgos numušė didelį bepilotį aparatą, priklausantį JAV-ų karo laivynui. Irano valdžios duomenimis, amerikiečių bepilotis birželio 19-ą dieną įskrido į Irano oro erdvę Ormuzo sąsiaurio rajone. JAV-os pripažino, kad jų bepilotis numuštas, bet pareiškė, kad bepilotis tuo metu buvo tarptautinėje oro erdvėje. Į tai Iranas atsakė pateikdamas GPS duomenis su tiksliomis a.a. skraidančio aparato koordinatėmis.

Naujiena apie tai, kad JAV-ų p-rezidentas Trampas pirma nusprendė smogti Iranui, o po to persigalvojo, nustebino pasaulį, įpratųsi prie JAV-ų savivaliavimo svetimų valstybių teritorijose. Vakarų socialinių tinklų vartotojai greitai išsiaiškino ir paskelbė p-rezidento sprendimo pasikeitimo priežastį:

"Neleido Putinas",  - rašo jie internete.

Bendra nuomone, būtent Rusijos fderacijos prezidentas Vladimiras Putinas "nugesino" amerikiečių lyderio užsidegimą.

"Na ir gerai, kitaip mes jau seniai būtume įklimpę į dar vieną karą" - svarsto amerikiečiai, nurodydami į Vladimiro Putino pareiškimą, jog karinis konfliktas su Iranu labai brangiai kainuotų visoms šalims.

Daugelis JAV-ų gyventojų smerkia savo p-rezidento Trampo politiką, manydami, kad būtų laikas atimti iš jo p-rezidentinius įgaliojimus dėl pernelyg agresyvaus elgesio ir vidaus politikos.

Kai kurie atvirai vadina Trampą bepročiu ir neįgaliu valdyti šalį.

Primename, kad incidentas įvyko planingai kurstant įtampą Irano ir JAV-ų santykiuose. JAV-ų Valstybės sekretoriaus (Užsienio reikalų ministro atitikmuo) Maiko Pompeo žodžiais, JAV-os svarsto įvairius reakcijos į Irano veiksmus scenarijus, tame tarpe ir karinių pajėgų panaudojimą.

Runeto vartotojai savo ruožtu svarsto, kokiomis priemonėmis Iranas sunaikino į jų teritoriją įskridusį agresoriaus bepilotį. Kaip vienas iš galimų variantų - Irano gamybos priešlėktuvinės gynybos kompleksas Hordad-3:

chordad 3
Hordad-3 yra tam tikras TSRS-Rusijos gamybos PRK "Bukas" analogas

Yra nuomonė, kad bepilotį amerikiečiai paaukojo specialiai, ruošdamiesi atityje įvyksiančiai "katastrofai", kai virš Ormuzo sąsiaurio bus numuštas koks nors keleivinis "Boingas", o Iranas taps atpirkimo ožiu ir JAV-os kartu su NATO šalimis pradės karą prieš naują "pasaulinį teroristą".

Nors mano nuomonę, tiksliausiai situaciją su numuštu bepiločiu įvertino profesionalus komentatorius Olegas Frolovas:

Persai nežinojo, kad tai buvo pats šiuolaikiškiausias amerikietiškas techniškai tobulas strateginis skraidantis aparatas.

Numušė jį kaip paprastą prieštvaninį.

Vos ne iš ragatkės.

Jokios pagarbos pasaulio hegemonui.

Laukiniai.

LD pagal Cont.ws informaciją