APIE KONSERVATORIŲ IDEOLOGINĘ MUTACIJĄ

Autorius: Povilas Gylys Šaltinis: https://www.facebook.com/profi... 2019-06-27 10:47:46, skaitė 434, komentavo 3

APIE KONSERVATORIŲ IDEOLOGINĘ MUTACIJĄ

Tai nėra "asmeninė R.Dagio krizė". Tai - sisteminė konservatyvia, patriotiška ir krikščioniška save vadinančios partijos krizė. Ji pergyvena MUTACIJĄ į grynai liberalia ideologija besivadovaujančią partiją.

Kadangi faktinis partijos ir šalies vadovas V. Landsbergis ideologiškai nėra išrankus ir gali tarnauti bet kuriai ideologijai, kuri padeda jam išlaikyti įtaką, galią, gyvenimo būdą, šiandien jis aktyviai dalyvauja TS/LKD partijos mutacijos liberalizmo link pagreitinime. Matyt, jis mano, kad liberalizmas yra perspektyvi ideologija.

Drįstu paprieštarauti - tai reakcinga, į praeitį, į 19-ą amžių mus traukianti tikėjimų sistema. Neperspektyvus liberalizmas ir partijos ateities požiūriu- pasipriešinimas valstybes, tautas, šeimas griaunančiam individualizmui kaip paradigminiam liberalizmo pamatui stiprės. Visoje Europoje.

R. Dagiui turiu tik vieną klausimą - kodėl jis taip ilgai dalyvavo pačios agresyviausios, aktyviausiai neapykantą skleidusios, daugiausiai iš visų partijų nuostolių padariusios partijos veikoje. Sakau tai pripažindamas, kad gerokai papuvusi yra visa mūsų partinė sistema. Taip pat ir "kairioji" jos dalis.

Agento Kozliko vogravimus skaitykite skandinavų Masinio Durninimo Organe - delfi.lt

Vytautas Landsbergis apie Dagio atvejį: tai yra vieno žmogaus psichologinė problema

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vytautas-landsbergis-apie-dagio-atveji-tai-yra-vieno-zmogaus-psichologine-problema.d?id=81563467

Kalbėdamas apie Rimanto Jono Dagio išsakomą nepasitenkinimą, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis sakė, kad tai yra ne bendrai krikdemų savijautos partijoje, o vieno žmogaus problema.

„Čia – ne krikdemų, čia yra, pirmiausia, vieno žmogaus, būtent Dagio,psichologinė problema, o ji sukelia problemą visai politinei partijai“, – po prezidiumo posėdžio sakė V. Landsbergis.

TS-LKD garbės pirmininkui neatrodo rimti R. J. Dagio keliami ideologiniai klausimai, ar konservatoriai tebėra konservatoriai.

„Kas nors gali kalbėti – ar meškos yra meškos, ar arkliai yra arkliai. Jeigu neturi ką, tai gali svarstyti.

Čia yra nerimti klausimai. Nes niekas konkrečiai nepasako, kas yra krikščioniškos vertybės? Artimo meilė? Yra tokie dalykai. Bet kas išdavė artimo meilę? Nusigręžė? Pradėjo skelbti fanatišką neapykantą savo artimiesiems? Niekas nepradėjo to skelbti. Reikia konkretumo, apie kalbate, žmonės“, – sakė V. Landsbergis.

Dagiui pritaikytos sankcijos

DELFI primena, kad Priežiūros komitetas R. J. Dagiui pritaikė dvi sankcijas – suspendavo jo narystę partijoje metams, ir rekomendavo Prezidiumui neleisti jam su partija dalyvauti kituose Seimo rinkimuose. Prezidiumas tokį sprendimą patvirtino. 

R. J. Dagys savo nuožiūra prieš tai pats sustabdė narystę partijoje. Per spaudos konferenciją trečiadienį jis metė kaltinimus G. Landsbergiui, kad jis pradėjo sistemiškai liberalizuoti partiją. Jo nuomone, tai yra problema, nes liberalios ir krikščioniškos nuostatos viena kitą anuliuoja, ir tada partija praranda ideologiją, o vienintelis jos tikslas būna gauti valdžią.