Adamkus apie Grybauskaitės valdžią: tas, kas buvo tabu, šiandien pilasi per viršų

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-06-29 11:32:27, skaitė 381, komentavo 4

Adamkus apie Grybauskaitės valdžią: tas, kas buvo tabu, šiandien pilasi per viršų

Buvęs Lietuvos prezidentas pakomentavo Dalios Grybauskaitės kadencijos pabaigą, užsiminė apie jos sprendimus, kurių pats neleistų

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Dalios Grybauskaitės kadencija buvo banguojanti — padaryta gerų ir reikalingų darbų, bet buvo dalykų, kurių niekada nebūčiau leidęs, LRT Radijui sakė prezidentas Valdas Adamkus.

Paklaustas apie gyvenimą po  kadencijos pabaigos, Adamkus užsiminė ir apie Dalios Grybauskaitės valdymo laikotarpį.

"Visa Lietuvos visuomenė jaučia tos kadencijos pabaigą. Tas, kas dešimt metų buvo tabu, šiandien pilasi per viršų. Tai parodo tam tikrus nesutarimus ir visuomenės nesutikimą su buvusia užimta politine linija bei kai kuriais sprendimais", — sakė Adamkus.

Bei pridūrė, kad Grybauskaitės "kadencija buvo banguojanti", nes buvo padaryta gerų ir reikalingų darbų, bet buvo ir dalykų, kurių "niekada nebūčiau leidęs ir nesutikčiau, kad jie buvo naudingi bendram mūsų valstybės vystymuisi ir tolimesnio gyvenimo kūrimui".

Aptarė prezidentas ir savo santykį su Prezidentūra.

"Per tuos dešimt metų turbūt kažkas perkirpo telefono laidus tarp priekinės Prezidentūros pusės ir antrosios, kur mes esame įsikūrę. Bendravimo visiškai nebuvo. Jeigu būtų buvęs bent vienas telefono skambutis, būtume jį užregistravę ir įtraukę į istoriją", — sakė Adamkus.

Taip pat prezidentas pakomentavo savo žodžius apie tai, kad istorija parodys, ar Dalios Grybauskaitės kadencija buvo labiau teigiama ar neigiama. Jis pabrėė, kad vengia atsakymų, nes nenori atskleisti savo, galbūt neteisingai nudažytą vertinimą.

"Palikime tai vertinti istorijos apžvalgininkams ateityje, jie po 50 metų, vartydami dokumentus, įvertins vienus ar kitus sprendimus. Jie bus tikrai teisingesni nei mes, kurie dalyvavome šiame procese. Šį klausimą palieku atsakyti istorijai", — pabrėžė prezidentas.

Paklaustas, kokių pirmųjų darbų jis rekomenduotų imtis Gitanui Nausėdai, Adamkus teigė, jog, jo nuomone, išrinktasis prezidentas "yra pajėgus, intelektualus ir atsakomybę jaučiantis žmogus".

"Jis pats apsispręs, kas yra būtiniausia, ką jo štabas pristatys ir kokie įstatymai bus iškelti dėl Seimo ar Vyriausybės sudarymo. Yra darbų, kuriuos reikės neatidėliojant vykdyti ir, manau, kad jis juos vykdys. Kai jis buvo vienas iš mano patarėjų, aš pajutau jo pajėgumą, intelektą ir, manau, kad jis tikrai jį išnaudos", — sakė Adamkus, pažymėdamas, kad visada pasiruošęs patarti Nausėdai.

Interviu pabaigoje prezidentas pasidalino įstikinimu, jog Lietuva, kaip valstybė, juda teisinga linkme. Tai, anot jo, įrodo noras būti Vakarų Europos dalimi ir lygiaverčiais jos nariais.

Valdas Adamkus yra 5-asisi ir 7-asisi Lietuvos prezidentas. Pirmąją kadenciją jis ėjo 1998-2003 metais, antrąją — 2004-2009 metais.

Liepos 12-ąją vyks Gitano Nausėdos inauguracija, išrinktasis prezidentas oficialiai pradės eiti Lietuvos vadovo pareigas, ir tokiu būdu pasibaigs Dalios Grybauskaitės dešimties metų valdymas.