Lietuvoje užblokuotos septynios Rusijos laidas transliuojančios svetainės

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/society... 2019-06-29 21:34:47, skaitė 840, komentavo 3

Lietuvoje užblokuotos septynios Rusijos laidas transliuojančios svetainės

LRTK priėmė sprendimą, kad interneto svetainės vykdė neteisėtą veiklą

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą blokuoti galimybę pasiekti informaciją septyniose interneto svetainėse, kuriose buvo transliuojamos ir rusiškos laidos, teigiama LRTK pranešime žiniasklaidai.

Draudžiamos šios svetainės: www.interntv.ru, www.tivix.co, www.tv-one.org, www.piranya.com, www.vefire.ru, www.tvradio.biz, www.tvtvtv.ru.

Atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad šiose interneto svetainėse yra teikiamos televizijos programų platinimo internete paslaugos, kurios yra prieinamos Lietuvos Respublikos vartotojams, tačiau jų valdytojai nėra pateikę LRTK pranešimo apie televizijos programų platinimo internete paslaugų teikimo Lietuvos Respublikos vartotojams pradžią.

Todėl tokia televizijos programų platinimo internete paslauga, teikiama Lietuvos Respublikos vartotojams, laikoma neteisėta.

Pagal Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatas, asmenys, norintys verstis televizijos programų platinimo internete Lietuvos Respublikos vartotojams veikla, prieš pradėdami šią veiklą privalo nustatyta tvarka pranešti apie tai LRTK, pateikdami patvirtintos formos pranešimą.

Pradėjus vykdyti tokią veiklą ir nepranešus LRTK apie tai įstatymų nustatyta tvarka, LRTK turi teisę duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę pasiekti interneto svetaines, kuriose vykdoma neteisėta veikla, prieš tai gavus Vilniaus apygardos administracinio teismo leidimą. Tokį leidimą teismas LRTK davė birželio 7 dieną.

Tai ne pirmas atvejis Lietuvoje, kai blokuojamos televizijos programas platinančios svetainės. Vasarį LRTK apribojo prieigą prie trijų išteklių.

Anksčiau komisija pranešė, kad Rusijos televizijos programų skaičius Lietuvoje sumažėjo. 2019 metais jų dalis sumažėjo 20 proc.

Savo ruožtu primename, kad apeiti interneto svetainių iš užsienio blokavimą yra paprasta kaip du pirštus. Tereikia, jungiantis prie jų naudotis nemokama vardų serverio nukreipimo paslauga.

Kaip apeiti šitos šizofrenikos, veidmainiškos ir išsigimėliškos valdžiagyvių sistemos cenzūrą detaliai aprašyta https://atblokuoti.lt

Beje, tokiu pat būdu jūs pasieksite ir linkomanija.net torentų mainyklą. NAUDOKIMĖS Į SVEIKATĄ!