Dėl Ukrainos rusai sutriko, tačiau Baltarusiją ir toliau ketina aneksuoti

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/del-uk... 2019-06-30 12:13:04, skaitė 675, komentavo 1

Dėl Ukrainos rusai sutriko, tačiau Baltarusiją ir toliau ketina aneksuoti

Nepriklausomas Žmonių partijos portalas delfi.lt, ypatingai daug dėmesio kiekvieną dieną skiriantis Rusijos pasiekimams ir problemoms, pranešė svarbiausią sekmadienio žinią – sutriko rusai.

„Išrinktajam Lietuvos prezidentui nevertėtų sekti savo kolegės Estijos prezidentės pavyzdžiu ir vykti į Maskvą, kadangi Rusiją valdo nusikalstamas sindikatas. Taip interviu ru.DELFI.lt teigia analitikas, Europos politikos analizės centro (CEPA) Vašingtone Rusijos programos direktorius Brianas Whitmore‘as“, - skelbiama analitinėje analizėje „Amerikiečių analitikas: rusai sutriko išgirdę Zelenskio pasiūlymą“.


Europos politikos analizės centro (CEPA) Vašingtone Rusijos programos direktorius Brianas Whitmore‘as

Pasak B. Whitmore‘o, „V. Zelenskis jau parodė savo potencialą santykiuose su V. Putinu: tą rodo jo atsakas į V. Putino pasiūlymą ukrainiečiams okupuotame Donbase išduoti rusiškus pasus.“

„V. Zelenskis pasakė, kad pasiūlys ukrainietiškus pasus visiems, kas nori gyventi laisvoje ir demokratiškoje valstybėje. Man atrodo, rusai dėl to šiek tiek sutriko, kadangi, kaip suprantu, jie į tokius dalykus yra linkę žiūrėti labai paprastai ir primityviai“, - cituojamas analitikas B. Whitmore‘as.

Analitinėje analizėje taip pat primenama, kad Rusija turi tikslą aneksuoti ir Baltarusiją.

„Esu tikras, kad tokio pobūdžio veiksmų planas guli ant Vladimiro Putino stalo. Rusijai tai yra vienas iš galimų variantų. Rusija daugybės savo problemų sprendimą sieja su Baltarusija. Pirmoji – tai 2024 metų problema, kuomet iškils klausimas, kaip V. Putiną išlaikyti valdžioje. Jei įvyks oficiali aneksija, bus galima sakyti, kad ką tik susikūrė nauja valstybė. Pasak iš „Telegram“ kanalo apie vykstančias diskusijas nutekėjusios informacijos, netgi sugalvotas šios valstybės pavadinimas – Nepriklausomų Slaviškų Respublikų Sąjunga“, - atskleidė B. Whitmore‘as.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuvos gyventojai jau nuo 2017 metų yra raginami, kad susilaikytų nuo kelionių į Baltarusiją, nes ten gali tekti atsisėsti į kalėjimą arba dirbti agentais. Api tai yra paskelbęs delfi.lt analitikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius.


Analitikas Romas Sadauskas-Kvietkevičius (dešinėje). Nuotr. facebook.com


Apie tai, kad Baltarusijos dienos gali būti suskaičiuotos ir šiai valstybei gresia Rusijos aneksija, 2017 metais yra pranešęs ir Lietuvos draugas Michailas Saakašvilis.


Lietuvos draugas M. Saakašvilis

Kad „de facto Baltarusija jau yra okupuota Rusijos“, 2017 metų pradžioje yra informavęs ir politikos mokslininkas Vytis Jurkonis.


Politikos mokslininkas V. Jurkonis. Nuotr. facebook.com

Dar anksčiau – 2014 metų rudenį populiarus Lietuvoje, rusų-amerikiečių istorikas ir rašytojas Jurijus Felštinskis, gyvenantis Jungtinėse Valstijose, tąkart pranešė, kad Rusijos veiksmai rodo pasiruošimą dideliam karui Europoje. Apie tai yra informavęs portalas 15min.lt.


Rašytojas Jurijus Felštinski

Pasak J. Felštinskio, Rusijoje valdžią užgrobusiems KGB klano atstovams taika yra pavojinga, o karas gali padėti užglaistyti visas nuodėmes ir likti valdžioje iki gyvenimo pabaigos. Jo teisgimu Baltijos šalys bus vienos pirmųjų Rusijos taikinių.

J. Felštinskis 2014 metais taip pat yra atskleidęs, kad V. Putinas neužilgo aneksuos Baltarusiją.

„Rusijos armija žengs į Ukrainą ir per Baltarusiją – su A.Lukašenkos leidimu arba be jo“, - išaiškino istorikas.