Pasaulis Kinijai skolingas 6 trilijonus dolerių

Autorius: ELTA Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-06-30 21:20:20, skaitė 223, komentavo 2

Pasaulis Kinijai skolingas 6 trilijonus dolerių

Daugelis šalių Kinijai prasiskolinusios labiau nei iki šiol žinoma. Tai rodo tyrimas, kurį atliko Harvardo profesorė Carmen Reinhart bei Pasaulio ekonomikos instituto Kylyje ekonomistai Christophas Trebeschas bei Sebastianas Hornas. Remiantis tyrimo duomenimis, užsienis Kinijai skolingas 50 proc. daugiau nei rodo oficiali statistika, skelbia „spiegel.online“.

Tyrime kalbama apie „užslėptus kreditus“, kurie didina riziką, kad Trečiojo pasaulio šalys gali susidurti su mokėjimo sunkumais ir sukelti naują finansų krizę. Daugelio šalių skolos esą šiuo metu yra panašiai didelės, kaip devintajame dešimtmetyje. Situacija yra „stulbinančiai panaši“, pabrėžia tyrimo autoriai. Iš viso likęs pasaulis Kinijai skolingas 6 trilijonus dolerių.

Kinija, anot tyrimo, kreditus dalija neįprastai. Vakarų šalių Vyriausybės dažniausiai paskolas trečiojo pasaulio šalims suteikia ilgam laikui ir už mažas palūkanas. Kinija tuo tarpu paprastai reikalauja trumpų terminų ir rizikos priemokų.

Kad Kinija apsisaugotų nuo mokėjimo įsipareigojimų nevykdymo, atitinkamos sutartys suteikia šaliai plačias teises, pavyzdžiui, prieigą prie tų šalių gamtinių išteklių ar valstybinių įmonių pelnų. Taip Kinija sukūrė naują paramos vystymuisi formą, kai „valstybės kreditoriai suteikia kreditus komercinėmis sąlygomis“, – sakoma tyrimo išvadose.

Kol JAV-ose įsikūręs PRIVATUS banditų lizdas - Federalinė Rezervų Sistema spausdina dolerį, kurį yra priverstas visas pasaulis naudoti tarptautiniuose atsiskaitymuose, Kinija patyliukais suorganizavo dolerinės makūlatūros keitimo į realų turtą sistemą.

Praktiškai, JAV-os pačios įvarė pusę pasaulio į tiesioginę priklausomybę nuo Kinijos, užsuko jos ekonomiką ir prarado kontrolę SAVO PAČIŲ MAFIJOS RANKOMIS sukurtai globaliai finansinei sistemai.

Mokykitės kinų kalbos - tikrai pravers.