Vienus glosto, kitus baudžia. Ar VAIKŲ KALINTOJAMS-GLOBĖJAMS galioja kitokie įstatymai?

Autorius: Evelina Geležiūnienė Šaltinis: https://www.facebook.com/group... 2019-07-02 03:56:08, skaitė 346, komentavo 1

Vienus glosto, kitus baudžia. Ar VAIKŲ KALINTOJAMS-GLOBĖJAMS galioja kitokie įstatymai?

Pastaruoju metu kaip iš gausybės rago pasipylė straipsnių apie globėjus, jų darbus ir pan. Bet globojant reikia gerbti ir globojamų vaikų bei jų biologinės šeimos teisę į privatų gyvenimą. Ar įstatymai eilinį kartą nėra lygūs visiems?

2018 m. buvo įvykis, kai globėja, kuri laikinai globojo vaiką ir viešoj erdvėj įvardino kieno vaiką globoja. Buvo parašytas skundas – VTAS atsakė, kad jokių nusižengimų nemato.

2018 m. laikina globėja paviešino vaiko nuotraukas viešoje erdvėje reklamuodama savo verslą. VTAS neįžvelgė jokių nusižengimų ir šiuo atveju.

2019 m. straipsnyje https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/vaiku-globa-kaunietei-tapo-gyvenimo-budu-917275 buvo atskleista vaikų tapatybė. T.y. tikri vardai, nors nustačius vaikams laikiną globą – tas draudžiama. Bet eilinį kartą niekam neužkliuvo. (prisiminkime kilusį ažiotažą, kai buvo paviešinta mergaitės tapatybė byloje dėl įvaikinimo Naujosios Zelandijos piliečiams)

2019 m. straipsnyje https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/ikvepianti-kauniecio-istorija-prasme-atrado-padedamas-likimo-nuskriaustiems-vaikams-919600 panaudotos nuotraukos su vaiku. Šis vaikas seniausiai grąžintas mamai iš laikinosios globos. Bet nuotraukos kažkokiu stebuklingu teisiniu būdu iki šiol naudojamos. ?O gal žurnalistai turi mamos raštišką MAMOS sutikimą, kad jos vaiko atvaizdas būtų naudojamas prie tokių straipsnių?

Na ir įsivaizduokime, kaip jaučiasi tie tėvai kurių vaikai gyvena laikinoj globoj. Iš pažįstamų ar artimų žmonių sulaukia krūva klausimų kas ir kaip (o juk ne visi ir linkę atviraut apie tokius dalykus). Galų gale kodėl nieks negina tų vaikų teisę į jų privatumą, duomenų apsaugą ir pan? Norėčiau pabrėžti, kad tokie viešinimai yra draudžiami ir saugomi duomenų apsaugos įstatymu. Gal laikas pašalinti tokius globėjus? Ar reklamos darymasis yra aukščiau vaiko interesų?

O štai 2018 m. Rūtos Janutienės laidoje „Nuoga tiesa“ buvo paviešinta vieša foto su globėjais ir vienu iš globojamų vaikų nuotrauka. Už tai žurnalistė vaikščiojo į 3 ar 4 komisijas iki 2019 m. (tik neseniai baigėsi), kad išsiaiškintų, kad tai ne ji fotografavo ir, kad nuotrauka buvo ištraukta iš viešojo kontingento.

Tai kas ką gina? Globėjų interesai aukščiau vaikų interesų?