Paleista didžiausia pasaulyje saulės elektrinė

Autorius: Lrytas.lt Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-07-04 21:37:08, skaitė 184, komentavo 3

Paleista didžiausia pasaulyje saulės elektrinė

Jungtiniai Arabų Emyratai nusprendė pasiekti dar vieną rekordą. Šį kartą pastatė didžiausią pasaulyje saulės elektrinę. Pagal „Noor Abu Dhabi“ projektą pradėta eksploatuoti 3,2 mln. saulės kolektorių. Paskutinį birželio sekmadienį Jungtiniuose Arabų Emyratuose buvo pradėta eksploatuoti 3,2 mln. saulės kolektorių. Šių įrenginių gaminamos elektros energijos pakaks 90 tūkst. vartotojų, rašo portalas techspot.com.

Didžiausia pasaulyje elektrinė už šimtus milijonų dolerių

Į elektrinės statybą buvo investuota apie 870 mln. dolerių (766,59 mln. Eur). Didžiausią pasaulyje saulės elektrinę iš saulės kolektorių aštuonių kvadratinių kilometrų plote pastatė kompanija „Emirate Water and Electricity Company“.  „Noor Abu Dhabi“ („Abu Dabio šviesa“) projekte numatyta, kad galės būti gaminama apie 1,2 gigavatų elektros energijos, kuri patenkins  90 tūkstančių vartotojų poreikius.

Elektrinės statybą paskatino noras tapti nepriklausomiems nuo naftos ir sumažinti anglies dioksido išmetimą į atmosferą. Saulės kolektoriai leis per metus sumažinti aplinkos taršą beveik milijonu metrinių tonų anglies dioksido. Šį šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį galima palyginti su maždaug 200 tūkstančių automobilių pašalinimu nuo kelių.

„Noor Abu Dhabi“ projektas gimė JAE vyriausybei pasiekus susitarimą su Japonijos konsorciumu „Marubeni Corp“ ir Kinijos bendrove „Jinko Solar Holding“. Kompanijos „Emirate Water and Electricity Company“ direktorius Mohammadas Hassanas Al Suwaidi pasidžiaugė, kad iki 2050-ųjų metų, naudojant saulės energiją, net 70 procentų sumažės šiltnamio dujų išmetimas į aplinką.

„Marubeni corp“ atstovas Yoshiaki Yokota pabrėžė, kad šis projektas yra kertinis akmuo ne tik Jungtiniams Arabų Emyratams ir šiam regionui, bet ir viso pasaulio saulės energetikai bei atsinaujinančios energijos ateičiai.

Parengė Leonas Grybauskas