Grimas ant lavono veido. JAV kaip taikios valstybės įvaizdį formuos milijardieriai Dž. Sorošas ir Č. Kochas

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/milija... 2019-07-06 12:00:45, skaitė 268, komentavo 3

Grimas ant lavono veido. JAV kaip taikios valstybės įvaizdį formuos milijardieriai Dž. Sorošas ir Č. Kochas

Džordžas Sorošas (kairėje) ir Čarlzas Kochas

Milijardieriai Džordžas Sorošas ir Čarlzas Kochas rugsėjį atidaro naują institutą, kuris, teigiama, kovos prieš karą, skleis JAV kaip taikios, sankcijų niekam neskiriančios, visada diplomatija besinaudojančios šalies įvaizdį. Institutas vadinasi Kvinsio vardo atsakingo valstybės valdymo instituto vardu.

Institutas pavadintas šeštojo JAV prezidento, prieš tai ėjusio JAV Valstybės sekretoriaus pareigas, teisininko, diplomato (ambasadoriaus), valstybininko Džono Kvinsio Adamso (John Quincy Adams, 1767–1848) vardu. Jis buvo antrojo JAV prezidento Džono Adamso vyriausiasis sūnus, federalistas, kuris labiausiai išgarsėjo 1821 metų fraze: JAV neina į užsienio valstybes, kad ieškotų monstrų, kuriuos gali sunaikinti, bet visiems linki laisvės ir nepriklausomybės.

Prognozuojama, kad naujasis institutas, kuris bus atidarytas šių metų rugsėjį, siūlys išvesti JAV karius iš Afganistano ir Sirijos, užbaigti režimus keičiančius karus ir pakeis Amerikos politiką Kinijos ir Rusijos atžvilgiu.

Kritikai abejoja šių idėjų įgyvendinimo realumu, nes Dž. Sorošo ir Č. Kocho rankos prisilietė prie daugybės iki šiol nesibaigiančių karų pasaulyje. Dž. Sorošo anksčiau įsteigti institutai - Amerikos progreso ir Atlanto tarybos centras ir Avaaz - buvo remiami ginklų gamintojų, vėlėsi į karą Libijoje, reikalavo pakeisti režimus Venesueloje ir Irane. Prieš dvejus metus Dž. Sorošo įkurtas "Europos vertybių" institutas sudarė 2327 žmonių sąrašą, kuriuos įvardijo kaip Rusijai naudingus idiotus.

Č. Kochas vadinamas vienu Irako karo architektų.

Abu minėtieji milijardieriai į naująjį institutą investavo po pusę milijardo dolerių.

Šaltinis: slate.com