Bronislovas Burgis. Apie nulius, sprendžiančius, kas vertas šimtuko

Autorius: Bronislovas Burgis Šaltinis: https://www.facebook.com/broni... 2019-07-06 17:17:04, skaitė 260, komentavo 1

Bronislovas Burgis. Apie nulius, sprendžiančius, kas vertas šimtuko

Faktai:

1. Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą laikė 17 904 kandidatų. Šimto balų įvertinimą gavo 0,9 proc. kandidatų.

2. Biologijos valstybinį brandos egzaminą laikė 5 786 kandidatai. Šimto balų įvertinimą gavo 1,1 proc. kandidatų.

Dugnas pramuštas. Lietuvos Respublika įrodė, kad už stropų ilgametį darbą, visą laiką mokykloje vertintą aukščiausiais balais, visą atlyginimą galų gale gaus geriausiu atveju vienas iš šimto.

– Nenorėkite būti pranašesni už mus! – pasakė valdžios žmonės. – Mes parodėme, kad ir be „šimtukų“ galime valdyti valstybę, teisę ir teisingumą, galime lemti žmonių likimus. Mes parodėme, kad visų skatinti būti darbščiais ir protingais negalima, nes kas juos suvaldys? Mes išmokysime jus paklusti ir prisitaikyti, o ne kaišioti mums savo „šimtukus“.

---

Alina Oliandraitė
Bet jei pažaisti velnio advokatą? Kai aš baigiau Panevėžio 5-ąją vidurinę, pas mus buvo 2 klasės ir lyg tik 3 pirmūnai iš 40 vaikų. Dabar pagalvokim, kiek tai lėmė stojimą į aukštąją - lėmė labai daug. Dabar paimkime kokių Žąslių vidurinę, jei tokia yra, ir aš galiu garantuoti, kad pas juos pirmūnų buvo daugiau, o vaikų - mažiau. Kai laikėme egzaminus, kas buvo lengva man, buvo klaikiai sunku mano kaimynei, nes ji ėjo į kitą mokyklą. Kodėl? Nes jos žinios bivo rudimentinės, palyginus su manojom. Tai atsispindėjo egzaminų rezultatuose. Be to, egzaminai visada buvo ir laimės dalykas.

Per matematiką sėdėjau šalia mūsų klasės geriausio matematiko. Abu tyliai pasitikrinom, kad rezulatatai tokie pat. Aš gavau 10, o jis 8. Kaip? Kažkur įpainiojo žmogus klaidą. Gaila buvo, kad jam tai taip supainiojo ateitį. Bet šiaip realybėje tai tie baigiamieji egzaminai ir rezultatai gyvenime lemia gal ne tiek daug, kaip mums atrodo.

Gyvendama JAV galiu pasakyti, kad pas juos egzaminų kaip ir nėra, bet nėra ir žinių. Kaip sako dokumentinių filmų kūrėjas Michael Moore, JAV vaikai mokomi, kaip rašyti testus, o ne mokomi informacijos. Taigi stresas mažas, visi žino, kur mokysis kartais 2 metai iki baigdami vidurinę.

Taip ir neapsisprendžiu, kuris variantas geriau. Aišku, kad būtų labai blogai, jei iš anksto nusprendžiama, kiek procentų šimtukų bus skiriama. Va tada tai yra tikrai baisus skandalas.

Bronislovas Burgis
Ačiū Jums, gražiai ir įdomiai parašėte. Bet aš esu sugadintas jau vaikystėje... Pagrindinė mano motyvacija mokytis, skaityti, domėtis buvo geri pažymiai. Gal todėl iš eilės penketais išlaikiau beveik 100 egzaminų? Išmokau nepralaimėti. Labai pravertė, kai banditai norėjo paklupdyti.

Tikrai žinau tai, ką žino visi žydai: pagyrimai skatina labiau nei bausmės. Dabar aš negalėčiau baigti mokyklos. Man atrodytų, kad esu nevykėlis...

---

Laima Tautvaišienė
GERA analizė apie šimtukus , bet dar įdomiau būtų sužinoti iš specialisto apie NULIUS. Čia turbūt apie nulio savybes ir ypatybes p. Burgis parašytų romaną, o kartu ir padėtų sprendžiant matematikos egzaminų užduotis...

Pvz. ką reiškia, kai laipsnio rodiklis lygus nuliui, ARBA, KAI NULIS YRA AR BŪTI NEGALI vardiklyje ir daugybė kitų pavyzdžių, kai žmogus prilyginamas nuliui, - kas tada atsitinka? Tikiuosi sužinoti daug įdomaus?

Bronislovas Burgis
Nulis yra tas - vienas iš valdžios.

1) Jis jokiu būdu nesutinka būti vardiklyje. Va, jei jam pridedi rentą iki gyvos galvos, sutinka būti ir vardiklyje.

2) Nuliui reikia pagalbininkų, nes ji gi nulis, bet jis jokiu būtų nesutinka, kad pagalbininkai būtų gerokai už jį iškilesni, todėl visus pakelia nuliu ir gauna vienetų armiją

3) Įdomiausia, kai prie nulio prisikabina skandalas (!); tada tas nulis bematant tampa faktorialu, lygiu vienetui, kaip tūkstančiai į jį panašių.