Patys nesusitvarko - JAV liepė Vokietijai į Siriją siųsti savo karius

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/jav-li... 2019-07-08 10:34:09, skaitė 164, komentavo 3

Patys nesusitvarko - JAV liepė Vokietijai į Siriją siųsti savo karius

JAV liepė Vokietijai siųsti savo karius į Siriją, nors Berlynas ne itin tuo suinteresuotas, žinant, kad Damaskas į bet kokias vakariečių karines pajėgas Sirijoje žiūri kaip į okupantus.

Paliepimą oficialiai paviešino JAV specialusis atstovas Sirijoje Džeimsas Džefris (James Jeffrey). Jis teigė laukiantis teigiamo Vokietijos vyriausybės atsakymo dar šį mėnesį.

Pasak Dž. Džefrio, Vašingtonas ketina kreiptis į visas NATO nares, kad šios į Siriją siųstų savo karius.

Vokietija prie JAV kontingento Sirijoje buvo prisijungusi 2015 metais, tačiau netrukus savo karius iš šios valstybės išvedė. Vokiečių kariai Sirijoje užsiėmė žvalgyba iš oro ir degalų lėktuvams pildymu.

Praėjusių metų gegužę Vokietijos kanclerė Angela Merkel užtikrino šalies gyventojus, kad Bundesveras (Vokietijos ginkluotosios pajėgos) nedalyvaus jokios karinėse misijose. Per tą laiką ji savo nuomonės bent oficialiai nepakeitė.

Tačiau nuo praėjusių metų pabaigos JAV pradėjo spaudimą Vokietijai, kad ši dalyvautų Sirijos kare.

Antrame šio šimtmečio didžiausiame pagal aukų skaičių Sirijos kare, vykstančiame nuo 2011 m. kovo 15 d., jau žuvo mažiausiai 570 tūkst. žmonių, iš jų bent 117 tūkst. civilių. 7,6 mln. Sirijos gyventojų liko be namų, didelė jų dalis tapo pabėgėliais.

Šaltinis: welt.de