Tarybinis propagandistas R. Valatka atskleidė žemą Lietuvos kino klasiko V. Žalakevičiaus lygį ir nurodė, kas yra gera klasika

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/tarybi... 2019-07-10 10:35:08, skaitė 203, komentavo 3

Tarybinis propagandistas R. Valatka atskleidė žemą Lietuvos kino klasiko V. Žalakevičiaus lygį ir nurodė, kas yra gera klasika

Tarybinis propagandistas Rimvydas Valatka niekaip negali nusiraminti (nebūtų iki šių dienų aktyviai besidarbuojantis patyręs ilgametis propagandos profesionalas) po liepos 6 d. parodyto genialaus, 1965 m. sukurto Vytauto Žalakevičiaus filmo „Niekas nenorėjo mirti“.

Liepos 9 d. nepriklausomo Žmonių partijos portalo delfi.lt straipsnio, kuriame publikuojamas propagandisto ir dirigento Donato Katkaus pokalbis, vien pavadinimas iškalbingas – „Kaip vertinti Valstybės dieną skandalą sukėlusį filmą? Talentas, kuris tarnauja propagandai, daro baisius dalykus“.

Na, čia nieko tokio – delfi.lt nebūtų delfi.lt, tai juk skambių antraščių lyderis mūsų šalyje.

Tačiau iš tiesų nereikėtų vadinti valstybės skandalu reiškinio, kuris kilo kelių neobolševikų, neokomjaunuolių, tarybinių propagandistų ir 100-ui metų save Lietuvoje įsislaptinusių KGB'istų smegenėlėse.

Tai tik jūsų tarpe – apgailėtini vargšeliai valatkiniai – tas skandalas kilo. Visa likusi valstybė šį filmą, kada jį berodytų, žiūri ir žiūrės su didžiausiu malonumu ir pasididžiavimu, kad turėjome tokius iškilius kūrėjus.

Šįkart nenagrinėsime visų uolaus propagandos vyruko išsakytų įstabių minčių, kurių buvo apstu, tačiau į vieną momentą dėmesio neatkreipti tiesiog neįmanoma. Čia aktualu tiems, kurie nori labiau suprasti, kas tai yra geras menas ir klasika. Tarybinis propagandistas R. Valatka tai išaiškino ir pagrindė pavyzdžiais.

Pokalbio vedėjas paklausė – koks menas gali tarnauti propagandai?

„Du paskutiniai pavyzdžiai: filmas ir knyga apie Dalią Grybauskaitę. Tai klasika, tik ne Žalakevičiaus lygio“, - atsakė R. Valatka.

Žemo lygio V. Žalakevičiaus filmą „Niekas nenorėjo mirti“ galite žiūrėti ČIA.

Aukšto lygio klasika tapusį filmą „Valstybės paslaptis“, apie Rusijos Federacijos valstybės paslaptį, prezidentę Dalią Grybauskaitę, galite žiūrėti ČIA.