JAV ministerija picos pavyzdžiu paaiškino, kaip Rusija "skaldo amerikiečius"

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-07-21 12:53:34, skaitė 166, komentavo 1

JAV ministerija picos pavyzdžiu paaiškino, kaip Rusija

JAV ministerija išaiškino informacinių atakų esmę, pasinaudojusi ginčų dėl picos įdaro pavyzdžiu

VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Jungtinių Valstijų Vidaus saugumo departamentas (DHS), remdamasis Amerikos visuomenėje egzistuojančiu nesutarimu dėl to, ar ananasai gali būti picos įdaru, paaiškino, kaip "Rusijos agentai" gali pabandyti "suskaldyti amerikiečius", praneša TV kanalas "ABC News".

Kanalo duomenimis, atitinkamas paaiškinimas pasirodė kibernetinio saugumo ir infrastruktūros agentūros svetainėje.

"Juokais pasakytas įspėjimas" skirtas padėti amerikiečiams nustatyti "propagandines kampanijas (sklindančias — Sputnik) iš Rusijos ir kitų užsienio priešininkų pusės".

Iliustruotas įspėjimas parodo, siekiant sėti nesantaiką Amerikos visuomenėje, užsienio agentai gali platinti internete informaciją apie tai, kad nemėgti ananasų picoje — "ne amerikietiškas stilius". Be to, "agentai" gali pasinaudoti tokiomis frazėmis, kaip "milenialai naikina picą", pranešė DHS.

"Užsienio įtakos šaltiniai nuolat ieško galimybių iškreipti faktines problemas Jungtinėse Valstijose. Jie tai daro ne tam, kad laimėtų ginčą; jie nori matyti mus suskaldytus", — teigiama įspėjime.

Departamentas juokais pažymėjo, kad šiandien jie neturi "įrodymų, kad Rusija ar bet kuri kita šalis aktyviai vykdo informacines operacijas prieš picos įdarus".

Po 2016 metų JAV prezidento rinkimų Jungtinės Valstijos apkaltino Rusiją įsikišimu į rinkimų procesą.  Maskva nuolat paneigia įtarimus dėl bandymų daryti įtaką rinkimams Jungtinėse Valstijose, o Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pavadino juos "visiškai nepagrįstais". Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos įsikišimą į rinkimus skirtingose šalyse, sakė, kad nėra jokių faktų, patvirtinančių šiuos teiginius.