Lietuva galėtų tapti pirma ES valstybė realiai užkertanti tymų epidemijos patekimą į ES teritoriją. Kamuolys Seime

Autorius: Durnių Laivo Kapitonė Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-07-30 18:01:46, skaitė 183, komentavo 2

Lietuva galėtų tapti pirma ES valstybė realiai užkertanti tymų epidemijos patekimą į ES teritoriją. Kamuolys Seime

Lietuva galėtų tapti pirma ES valstybė realiai užkertanti tymų epidemijos patekimą į ES teritoriją

Kreipiausi į Prezidentūrą 2019 vasarą. Prezidentūrą persiuntė Migracinei tarnybai, o ši maloniai atsakė. Tam, kad Lietuvos URM išduodami vizas ir laidimus dirbti trečiųjų šalių piliečiams reikalautų pažymos dėl skiepų tymams - reikalingas Seimo teisės aktas.

Pasirodo kamuolys yra Seime. Tuo tarpu greičiausiai  neskiepyti nuo tymų tūkstančiai ukrainiečių plūsta į Lietuvą. Ukrainoje tymų proveržis. Ukrainiečiai sudaro didžiausia dalį atvykstančių užsieniečių. Logiška iš jų reikalauti pažymos dėl skiepų. Bet Seimui nėr kada. Generolas Noreika... Partizanas Vanagas... Tymų epidemija nerūpi...

((Paprašom visi atskirai bet draugiškai nukopindami šį laišką pakoreguodami pagal save ir išsiųsdami bent keliems Seimo nariams ir narėms. Tai kainuos jums tik kiek laiko... Ačiū. Šitą galima apskliaustuota ištrinti))

Prezidentūros atsakymas p. Durnių Laivo Kapitonei
Kopija
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai        
El. p. kanceliarija@prezidentas.lt

DĖL INFORMACIJOS PATEIKIMO

Atsakydami į Jūsų kreipimąsi, adresuotą Lietuvos Respublikos Prezidentei, dėl reikalavimo atvykstantiems į Lietuvos Respubliką užsieniečiams pateikti pažymą apie skiepus dėl tymų, teikiame atsakymą pagal kompetenciją.

Informuojame, kad Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nustatyto reikalavimo atvykstant į Lietuvą pateikti pažymą apie atliktus skiepus ar specifinio imuniteto tyrimų rezultatus.

Pažymėtina, kad tymų protrūkiai registruojami ne tik Ukrainoje, bet ir kitose pasaulio ar Europos Sąjungos šalyse. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, apibendrintą informaciją apie rekomenduojamus ir privalomus skiepus, vykstant į visas pasaulio šalis, skelbia Pasaulio sveikatos organizacija. Skiepai nuo geltonojo drugio ir tai patvirtinantis sertifikatas, yra vieninteliai, kurie gali riboti asmenų patekimą į kai kurias Pietų Amerikos ir Afrikos valstybes. Kiti skiepai yra rekomenduojami ir neriboja asmenų judėjimo. Informaciją galima rasti WHO International Travel and Health Website. Nesirgusiems tymais ir neskiepytiems asmenims rekomenduojama pasiskiepyti nuo tymų prieš keliaujant į šalis, kuriose registruojamas aukštas sergamumas šia liga.

Vedėja Jolita Gestautaitė
Dalia Stražnickienė,
el. p. dalia.straznickiene@migracija.gov.lt