Kumštis ir viryklė – tik tuo R. Karbauskis mano esant reikalinga aprūpinti moteris. Metas kilti į kovą

Autorius: Ekspertai.eu Šaltinis: http://www.ekspertai.eu/kumsti... 2019-08-01 09:30:57, skaitė 450, komentavo 9

Kumštis ir viryklė – tik tuo R. Karbauskis mano esant reikalinga aprūpinti moteris. Metas kilti į kovą

R. Karbauskis (kairėje) ir jo supratimas apie moteris (dešinėje).

Žmonių partijos atstovė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, reaguodama į Ramūno Karbauskio išpuolį, esą „Lietuva nėra ta šalis, kuri privalo išspręsti vyrų ir moterų Europos Komisijoje klausimą“, pabrėžė, kad „tokia pozicija ne tik diskredituoja Lietuvos įvaizdį Europoje, bet ir kenkia galimybėms išsiderėti reikšmingą atsakomybės sritį – eurokomisaro portfelį“.

Apie tai politikė informavo pranešime visuomenei „R. Karbauskio pareiškimai kenkia Lietuvos galimybėms Europos Komisijoje“.

„Yra gėdinga, kad XXI amžiaus Lietuvoje jos Vyriausybėje ne tik nėra nei vienos moters, bet Ramūnas Karbauskis nemato ir nei vienos kompetentingos profesionalios politikės, kuri būtų verta nominacijos į Europos Komisiją. R. Karbauskio pareiškimai, kurie tiesiogiai prieštarauja naujosios patvirtintos Europos Komisijos prezidentės Ursulos von der Leyen pareikštai pozicijai, jog naujoje Komisijoje turi būti po lygiai vyrų ir moterų, o kiekviena šalis raginama pateikti ir vyro, ir moters kandidatūras, dar labiau apriboja Lietuvos galimybes derėtis dėl svarbių portfelių Europos Komisijoje“, - nurodė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, pati kadais savo kailiu pajutus, kaip sunku eiti europarlamentarės pareigas.

Pasak R.Morkūnaitės-Mikulėnienės, „deja, vis dar pasitaiko tokių žmonių, kurie mano, kad „geriausia moters vieta tarp kumščio ir viryklės“.

„Tad p. R. Karbauskio pareiškimai yra arčiau tokio mąstymo ir visiškai toli nuo europietiško požiūrio, o tuo labiau nuo to, kokį puoselėja Europos žaliųjų partijos“, - tarsi ylą į paširdžius R. Karbauskiui suvarė R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Šaltinis: lrs.lt

ekspertai.eu_komentaras3-07.png

Stebint, kaip intensyviai mūsų šalyje ginamos moters ir vyrų lygių galimybių teisės, kol kas visiškai nesuprantama, kodėl tuo pat metu diskriminuojama trečia, ketvirta, penkta ir kitos esamos lytis? Kodėl minėtų lyčių atstovų nėra Vyriausybėje, Seime, kitose svarbiose institucijose?

Šį klausimą ekspertai.eu būtinai vilks į dienos šviesą. Būtina pradėti iš tiesų kovoti, o ne imituoti kovą už lyčių lygybę.

Lyčių lygybė svarbi ne tik politikoje, bet ir visose kitose likusiose srityse. Kodėl mes taip mažai kalbame ir nenorime sudaryti lygių galimybių tiems, kurie nėra nei vyrai, nei moteris? O juk tokių, kaip neretai informuoja nepriklausoma Lietuvos žiniasklaida, tik daugėja.

Be to ir nacionalinės apklausos Jungtinėse Amerikos Valstijose aiškiai rodo, kad vos per dešimtmetį dvigubai padaugėjo suaugusiųjų, kurie laiko save translyčiais (t. y. asmenų lytinė tapatybė neatitinka įgimtos biologinės lyties), išaugo lyties neatitinkančių žmonių skaičius, daugėja pradinukų, dvejojančių dėl savo lyties... Vien ko vertas feisbukas, kuris leidžia pasirinkti iš daugiau kaip 50 terminų lyčiai vartotojo profilyje nurodyti.

Mums, Lietuvos gyventojams ypač svarbu atkreipti dėmesį į tas profesijas, kuriose dažnai iš viso kvepia akmens amžiumi (pavyzdžiui auklės, kirpėjos, sekretorės ir t.t.). Visuose šiuose darbų baruose santykis pradžioje turėtų siekti – 40 proc. vyrų, 40 proc. moterų ir bent 20 proc. trečiosios ir paskesnių lyčių atstovų.

Pasiekus minėtas lyčių lygybės teisių proporcijas, šiuos procentus reikėtų visiškai išlyginti – 33 proc. vyrų, 33 proc. moterų, 33 proc. trečiosios ir paskesnių lyčių.

Nes net Europos Komisijoje, su visa pagarba Europos Komisijos prezidentei Ursulai von der Leyen, turi būti po lygiai ne tik vyrų ir moterų, tačiau nedera diskriminuoti ir pamiršti ir kitų socialinių lyčių atstovų, kurie(-ios...) turi atsirasti ne tik pačioje Europos Komisijoje, bet ir visose kitose gyvenimo srityse po lygiai.

Todėl pradėkime telktis, netuščiažodžiaukime, nepasiduokime pigiam politikų populizmui ir kilkime į kovą neleisdami engti visų rūšių ir porūšių lyčių galimybių lyginamojo dėmens, kuris privalo turėti lygias vystymosi perspektyvas ne tik Lietuvoje, Europos Komisijoje bei visoje Europos Sąjungoje, bet ir likusiame demokratiniame pasaulyje.

P. S.