Vilniaus gyventojai kviečiami dalyvauti galimos Astravo AE avarijos pratybose

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/economi... 2019-08-01 16:27:09, skaitė 89, komentavo 0

Vilniaus gyventojai kviečiami dalyvauti galimos Astravo AE avarijos pratybose

Norintys dalyvauti privalo registruotis, siųsdami prašymą el. paštu

VILNIUS, rugpjūčio 1 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė pakvietė norinčius atlikti "gyventojų evakuacijos" vaidmenį per Civilinės gynybos pajėgų pratybas, kur bus inscenizuojama avarija Baltarusijos AE. 

Pranešimą paskelbė sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

Pabrėžiama, kad pratybos vyks rugsėjo 5 dieną nuo 10:00 iki 13:00. Norintys gali užsiregistruoti iki rugpjūčio 11 dienos, siųsdami prašymą el. paštu.

Baltarusijos AE statyba

Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

Statybos rangovas — "Atomstrojeksport" ("Rosatom" dalis). Branduolinę jėgainę sudarys du energijos blokai su VVER-1200 reaktorių įrenginiais.

Baltarusijos AE statybai buvo pasirinktas AE-2006 projektas — tipiškas Rusijos naujosios 3+ kartos branduolinių elektrinių projektas su patobulintais techniniais ir ekonominiais rodikliais, atitinkančiais moderniausius, vadinamuosius "po Fukušimos" saugos standartus, aplinkosaugos ir sanitarijos reikalavimus.

Lietuva nuolat priešinasi projektui, teigdama, kad objektas kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.
Vilnius paragino boikotuoti Baltarusijos atominės elektrinės statybą, tačiau nesulaukė kitų šalių paramos. Tada Lietuvos valdžia atsisakė pirkti elektros energiją iš elektrinės. Be to, Seimas uždraudė importuoti elektros energiją iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojaus nėra.

Šį rudenį planuojama pradėti eksploatuoti Baltarusijos AE pirmąjį energijos bloką, antrąjį — 2020 metais.