Sputniknews.lt vėl pasiekiamas Lietuvoje - tiesioginės cenzūros įvedimas atidedamas?

Autorius: LDiena.lt Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-08-04 13:08:33, skaitė 233, komentavo 1

Sputniknews.lt vėl pasiekiamas Lietuvoje - tiesioginės cenzūros įvedimas atidedamas?

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) nutraukė Rusijos valstybinės naujienų agentūros "Sputnikas" tinklapio Sputniknews.lt prieigos blokavimą. Sprendimą blokuoti agentūros vedamą Sputniknews.lt naujienų portalą LRTK buvo priėmusi liepos pradžioje, neva, dėl "autorinių teisių pažeidimų".

Prieiga atnaujinta po to, kai buvo patikrinta informacija apie tai, kad neva neteisėtai skelbtas, autorinių teisių saugomas turinys buvo pašalintas iš portalo.

LRTK teigimu, portale Sputniknews.lt neva neteisėtai, be "Lietuvos radijo ir televizijos" (LRT) buvo perpublikuojami LRT.lt portalo straipsniai. Tokių straipsnių buvusios skandinavų masinio durninimo organo vadovės M. Garbačiauskaitės-Budrienės, nūnai vadovaujančios "Lietuvos radijui ir televizijai", teigimu buvo net 1464.

Įstatyme yra numatyta, kad pažeidimo susijusio su ginamomis autorių teisėmis likvidavimo atveju, informavus apie tai LRTK, prieiga prie užblokuoto internetinio adreso turi būti atnaujinta per penkias darbo dienas.

Sprendimą užblokuoti lietuvišką portalo "Sputnikas" versiją LRTK priėmė liepos 10 dieną.

Sprendimas įsigaliojo liepos 12 dieną, jį sankcionavus Vilniaus apskrities administraciniam teismui.

Iki blokavimo 80 procentų Sputniknews.lt audotorijos sudarė lankytojai iš Lietuvos. Daugiau negu trys savaites Lietuvoje realiai galiojo atvira ir niekuo nepridengta cenzūra, atėmusi iš Lietuvos žmonių jų konstitucinę teisę GAUTI INFORMACIJĄ.

Nors techniškai apeiti internetinio adreso blokavimą yra visiškai paprasta (taip apeinamas ir torentų mainyklos Linkomanija.net blokavimas), tačiau pats bandymas įvesti tiesioginę cenzūrą yra ypatingai grėsmingas ir demonstruojantis kokie teisiniai nihilistai ir totalitaristai užgrobė valdžią Lietuvoje.

Savo ruožtu, sveikiname mūsų informacinio fronto kolegas iš Sputniknews.lt, sugrįžusius į kovos už Tiesą ir už Lietuvos žmonių protus, areną!