Trampas: pagrindinė šaudynių priežastis JAV — psichikos ligos

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-08-05 09:35:01, skaitė 285, komentavo 1

Trampas: pagrindinė šaudynių priežastis JAV  — psichikos ligos

JAV per pastarąsias 24 valandas  įvyko trys masinių šaudynių atvejai

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Masinio šaudymo atvejai JAV yra siejami su psichinių ligų problema, sakė Amerikos prezidentas Donaldas Trampas, praneša leidinys WHIO.

Baltųjų rūmų vadovas šaudžiusius asmenis pavadino "labai sunkiais psichikos ligoniais". Jis pridūrė, kad masinių šaudynių problema nebuvo išspręsta metų metus, todėl ją reikia sustabdyti.

JAV per pastarąsias 24 valandas  įvyko trys masinių šaudynių atvejai.

Pirmiausia, išpuolio prekybos centre "Walmart" El Paso mieste, Teksase, metu žuvo 20 žmonių, o 26 buvo sužeisti.

Šaudęs asmuo sulaikytas: paaiškėjo, kad tai 21-erių amerikietis Patrickas Kruzios. Prieš išpuolį jis Twitter paskelbė manifestą, kuriame palaikė teroristinį išpuolį, kuris įvyko kovo mėnesį Naujojoje Zelandijoje esančioje mečetėje, ir teigė, kad dėl migrantų kenčia JAV kultūra ir ekonomika.

Po to įvyko šaudynės Deitone, Ohajo valstijoje, žuvo devyni žmonės, įskaitant šaudžiusįjį, dar 26 buvo sužeisti. Užpuolikas buvo identifikuotas kaip 24 metų Konoras Betsas. Tarp žuvusių buvo ir jo sesuo.

Trečiasis incidentas įvyko žaidimų aikštelėje Čikagoje, kur septyni žmonės buvo sužeisti. Apie užpuoliko, kuris važiavo  juodu "Chevrolet Camaro", sulaikymą nepranešama.

Rusijos ambasada JAV išreiškė užuojautą žuvusiųjų per šaudymus šeimoms.