Atviri klausimai "Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenei" ir jos pirmininkei Fainai Kukliansky

Autorius: Laurynas Ragelskis Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-08-06 21:11:14, skaitė 1547, komentavo 46

Atviri klausimai

"Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės" pirmininkė Faina Kukliansky

"Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė" savo pirmininkės Fainos Kukliansky asmenyje paskelbė pranešimą, kad dėl kilusios grėsmės yra priversti uždaryti "Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės" namus ir Vilniaus Didžiąja choralinę sinagogą. Atvirai prisipažinsiu, perskaitęs apie tai aš pakraupau - pasirodo, kol Lietuva gynėsi nuo Rusijos, Baltarusijos ir sumaniai atrėminėjo Kinijos investuotojų atakas - valstybė buvo užpulta iš vidaus.

Vieni jos piliečiai, vadinantys save "patriotais" užpuolė kitus jos piliečius. O kaip mums rodo istorijos pamokos - po vidinės sumaišties Lietuvos valstybė NEIŠVENGIAMAI tampa kurios nors savo kaimynės dalimi.

Tad, jeigu gerbiamos Fainos Kukliansky pareiškimas apie grėsmes žydams Lietuvoje nėra tik perdėta teatrališka poza, tačiau atspindi realią padėtį, tuomet mums laikas džiovinti džiuvėsius ir ieškoti savo apipelijusių kompartijos bilietų.

O jeigu gerbiama Faina bando sužaisti emocijomis ir uždirbti masonui Šimašiui papildomų judėjiškų bonusų - tuomet, vietoj džiuvėsių galime ramiai pasiimti popkorno ir užsidėti dujokaukes, nes prasidės masinis šūdo mėtymas ant skandinaviško šūdasklaidos ventiliatoriaus.

Vienintelis būdas greičiau tai išsiaiškinti - imti ir tiesiai per aplinkui paklausti pačios gerbiamos litvakės Fainos, ką aš ir padariau. Žemiau esantys klausimai yra nusiųsti oficialiu "Lietuvos žydų "litvakų" bendruomenės" elektroninio pašto adresu ir atsakymai į juos vienokia ar kitokia forma parodys, kas per scenarijus dabar yra apžaidžiamas prieš mūsų akis.

---

Klausimai gerbiamai Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkei Fainai Kukliansky

Sveiki.

Perskaičius Jūsų pranešimą dėl LŽB pastato ir sinagogos uždarymo neribotam laikui
(https://www.lzb.lt/2019/08/06/pranesimas-del-lzb-pastato-ir-sinagogos-uzdarymo-neribotam-laikui/) man, kaip Lietuvos respublikos piliečiui kilo baisus nerimas ir pasipiktinimas, kad šiandien laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje yra tokių viešų vietų, kurias reikia uždaryti norint apsaugoti vienus Lietuvos piliečius nuo kitų Lietuvos piliečių.

Pagal faktą, tai pažeidžia KIEKVIENO Lietuvos respublikos piliečio konstitucinę teisę gyventi savo valstybėje, o taip pat - judėjimo laisvę ir laisvę viešai išpažinti savo tikėjimą.

Būtent dėl tokio skandalingo sprendimo, teko labai atidžiai perskaityti aukščiau nurodytą Jūsų pareiškimą, stengiantis suprasti, kaip mes nusiritome iki tokios "priešpilietinio" karo situacijos? Tačiau Jūsų pareiškimas toli gražu neatsakė į šį klausimą, kadangi jame labai daug neapibrėžtumų.

Siekiant sugrąžinti lietuvių ir žydų santykius į normalią - bendrapiliečių būsena, labai prašau Jūsų, gerbiama Faina Kukliansky, žengti sekantį žingsnį ir pasistengti atsakyti į mano, kaip visuomenės informavimo priemonės – naujienų ir visuomenės aktualijų portalo LDiena.lt valdytojo klausimus:

---

1. Kas yra ta "viena politinė partija", kurios "nuolatinis [...] viešai reiškiamas noras pripažinti Lietuvos žydų naikinime dalyvavusius asmenis Lietuvos didvyriais" pasak Jūsų "ne tik kiršina, bet ir supriešina Lietuvos visuomenę."?

Prašau, įvardinkite konkretų partijos pavadinimą.

2. Kokių partijų (kaip suprantu - tai jau ne tik tos vienos) pirmininkai savo viešose paskyrose (kaip suprantu - socialinių tinklų) nebaudžiamai skelbia "antisemitinius komentarus ir įrašus"?

Prašau, įvardinkite konkrečių partijų pavadinimus ir konkrečius asmenis – pirmininkus.

3. Kurios partijos pirmininkas pavadino žydų tautybės krikščionių šventąją Mariją "žydelka"?

Prašau, įvardinkite konkretų partijos pavadinimą ir konkretų asmenį.

4. Kiek „Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė“ gavo grasinimo laiškų ir skambučių pastaruoju metu?

Prašau, įvardinkite konkretų laiškų skaičių, konkretų skambučių skaičių ir laikotarpį datomis nuo kada iki kada jie yra gauti.

5. Kiek „Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė“ gavo grasinimo laiškų ir skambučių iki pastarojo meto?

Prašau, įvardinkite konkretų laiškų skaičių, konkretų skambučių skaičių ir laikotarpį datomis nuo kada iki kada jie yra gauti.

6. Nuo kada Lietuvos žydų bendruomenė ir Sinagoga rūpinasi viešose vietose (kas yra religinių apeigų atlikimo vietos) besilankančiųjų saugumu, taip perimdama Lietuvos respublikos policijos funkcijas?

Prašau, įvardinkite konkrečią datą ir teisinį dokumentą, įpareigojantį Lietuvos žydų bendruomenę ir Sinagogą imtis priemonių besilankančių saugumui užtikrinti.

7. Kokiomis priemonėmis iki Lietuvos žydų bendruomenės namų ir Sinagogos uždarymo buvo užtikrinamas čia besilankančių Lietuvos piliečių saugumas?

Prašau, įvardinkite konkrečių priemonių sąrašą.

8. Į kokias institucijas Lietuvos žydų bendruomenė ir kiek kartų pastaruoju metu kreipėsi dėl "eskaluojamos nesantaikos"?

Prašau, įvardinkite konkrečius institucijų pavadinimus ir kreipimųsi į jas skaičių.

9. Kas ta "viena politinė jėga", kurios "primesta nuomone" yra vadovaujamasi toleruojant "viešą propagandą, remiančią žydų naikinime dalyvavusių asmenų pagerbimą"?

Prašau, įvardinkite konkretų politinės jėgos pavadinimą ir konkrečius tai politinei jėgai vadovaujančius asmenis.

10. Kas ir kokiais visuomenės informavimo kanalais platina tą "viešą propagandą"?

Prašau, įvardinkite konkrečius propagandos platinimo kanalus ir ją platinančius asmenis.

11. Kokios konkrečiai yra "eskaluojamos provokacijos", nuo kurių reikia "užtikrinti bendruomenės narių ir maldininkų saugumą"?

Prašau, įvardinkite konkrečias provokacijas ir kiekvienos jų keliamą grėsmę.

12. Kas yra tų "eskaluojamų provokacijų rėmėjai"?

Prašau, įvardinkite konkrečius asmenis.

13. Kokie yra tie konkretūs "ženklai", kurių Jūs laukiate ir kurie Jums parodys, kad "eskaluojamos provokacijos rėmėjai bus viešai sudrausminti ar nubausti, jei tam yra teisinis pagrindas"?

Prašau, įvardinkite konkrečius tų ženklų požymius.

14. Kokiu pagrindu Jūs prašote užtikrinti papildomą apsaugą Vilniaus žydų kapinėms Sudervės plente? Kas konkrečiai joms gresia?

Prašau, įvardinkite konkrečias Jums žinomas grėsmes.

15. Jeigu yra grėsmė Vilniaus žydų kapinėms Sudervės plente - ar tokios pat grėsmės nekyla ir kitoms žydų kapinėms visoje Lietuvos respublikoje?

Prašau, vienareikšmiškai patvirtinkite, kad kitos žydų kapinės yra saugios, arba paneikite.

16. Kokiais konkrečiais parametrais Jūs matuojate "bendrą atmosferą", nuo kurios priklausys Jūsų vadovaujamos bendruomenės tolimesni sprendimai?

Prašau, įvardinkite konkrečius parametrus.

17. Ką jūs laikote "Lietuvos vadovais", nuo kurių "išreikštos pozicijos" taip pat priklausys tolimesni Lietuvos žydų bendruomenės sprendimai?

Prašau, įvardinkite konkrečius asmenis, užsienio atstovybes, finansines institucijas arba kitokius valstybių valdymo institutus, kurie valdo Lietuvą.

Ir paskutinis klausimas:

18. Už ką lietuviai ir kiti nežydai Lietuvos piliečiai turi būti dėkingi Lietuvos žydams? Juk teigti priešingai – neva žydai nieko gero Lietuvai nedavė, a priori yra antisemitizmo skatinimas.

Prašau įvardinti konkrečius skaičius ir bent dalį iš daugybės nuopelnų: pvz., kiek lietuvių žydai išgelbėjo rizikuodami savo gyvybe, nuo ko ir kada apgynė Lietuvą, kiek žuvo ar nukentėjo kovodami už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę.

---

Iš anksto ačiū už Jūsų atsakymus!

Esu giliai įsitikinęs, tik sąžiningas ir atviras padėties, jos priežasčių ir ištakų įvertinimas, gali padėti sunormalizuoti tarpusavio santykius.

Su visa įmanoma pagarba,
LDiena.lt valdytojas Laurynas Ragelskis