Rusija neturi apie ką šnekėtis su Pribaltikos prezidentais

Autorius: Anno Šaltinis: https://sputniknews.lt/politic... 2019-08-17 09:27:36, skaitė 575, komentavo 13

Rusija neturi apie ką šnekėtis su Pribaltikos prezidentais

Maskvai lengviau užmegzti bet kokį dialogą su Lietuva, Latvija ar Estija tiesiogiai per JAV, nes būtent Vašingtonas priima sprendimus už Pribaltikos valstybes, mano politikos apžvalgininkas Pavelas Šipilinas

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad kol kas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu nėra apie ką kalbėti. Visų pirma, pasak Lietuvos vadovo, tai lemia "situacija Ukrainoje".

Kaip interviu Sputnik Lietuva sakė politikos apžvalgininkas ir analitikas Pavelas Šipilinas, nepaisant to, kad Lietuva yra pagrindinė kontaktais su Maskva suinteresuota šalis, ji atkakliai ignoruoja šį poreikį ir griežtai laikosi JAV politikos.

"Pribaltikos šalims trūksta suvereniteto dėl paprastos priežasties: jos pirmiausia finansiškai priklauso nuo Europos Komisijos ir Europos Sąjungos, o politiškai — nuo JAV. Ir esant tokiai dvigubam spaudimui, joms labai sunku vystyti savo politines tendencijas, nepaisant to, kad Lietuva ribojasi su Rusijos regionu — Kaliningrado sritimi. Ir, be abejo, kas jau kas, bet Lietuva tikrai turėtų ką aptarti su prezidentu Putinu. Nepaisant to, šis įsivaizduojamas transatlantinis solidarumas užgniaužia sveiką Pribaltikos politikų protą", — teigė ekspertas.

Anot Šipilino, šioje situacijoje "Rusija neturi apie ką kalbėti su Pribaltikos šalių prezidentais, nes jai lengviau kalbėtis tiesiogiai su JAV" ir per jas išspręsti visas problemas.

Nausėda antradienį, komentuodamas savo galimybę susitikti su Putinu, sakė, kad "norint apie kažką konkrečiai kalbėti, reikia turėti kalbos objektą" ir pabrėžė, kad provokuoti konfliktų ir svaidytis grėsmingais žodžiais neverta.

Kaip jau ne kartą pažymėjo Maskva, Rusijos ir Lietuvos santykiai patiria krizę būtent dėl ​​Vilniaus politinių sprendimų. Kaip anksčiau pareiškė Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, Lietuva Maskvos demonizavimą padarė kone nacionaliniu prioritetu.

Anksčiau ekonomistas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad vadovaujant Nausėdai santykiai su Rusija gali būti pakoreguoti į "geresnę pusę". Tačiau kartu Nosovičius priminė, kad Nausėda nėra prorusiškas politikas, o stovintis už jo skandinavų verslas nesuinteresuotas Vilniaus ir Maskvos santykių gerinimu