Kai kas tamsaus ir nedoro: paviešinti dokumentai atskleidžia paieškos sistemos „Google“ juodąjį sąrašą

Autorius: Minfo.lt Šaltinis: https://minfo.lt/pasaulis/stra... 2019-08-18 08:39:44, skaitė 280, komentavo 2

Kai kas tamsaus ir nedoro: paviešinti dokumentai atskleidžia paieškos sistemos „Google“ juodąjį sąrašą

Pasirodo į „Google“ juodąjį sąrašą, esantį vienoje iš  jų programėlių, pateko tuzinas internetinių puslapių, puslapių kokybės vertinimo sistemos, skelbė paviešinti dokumentai.

Trečiadienį konservatyvios skaidrumo grupės „Project Veritas“ paskelbtame pranešime buvo rašoma, jog dokumentą sudarė šimta puslapių, kuriuose buvo apibūdinamos techninės „Google“ projektų detalės bei vidiniai darbuotojų susirašinėjimai.

Dokumentus paviešino Zachary Vorhies, kuris „Project Veritas“ teigė, jog jis metus rinko šiuos dokumentus – pridurdamas, kad jie buvo prieinami bet kuriam, pilną darbo dieną dirbančiam, darbuotojui – ir sakė, jog bijo, kad „Amerikos rinkimų sistema bus sukompromituota visiems laikams“ dėl „Google“ informacijos tėkmės kontrolės.

„Aš pastebėjau, jog vyksta kai kas tamsaus ir nedoro ir supratau, kad jie ne tik klastos rinkimų rezultatus, bet ir... galiausiai nuvers JAV“,- sakė Z. Vorhies.

Dokumentas, pavadinimu „google now naujienų portalų juodasis sąrašas“, išskyrė beveik 500 puslapių, kurie būtų slepiami nuo „Google Now“, programėlės, kurią 2016 metais pakeitė „Google Feed“, vartotojų; nėra aišku, ar tas pats juodasis sąrašas galioja ir naujesnei programėlės versijai . Dokumentas pabrėžia, kad kai kurie puslapiai yra cenzūruojami dėl „didelio blokavimų skaičiaus“, o kiti dėl „apgaulingų istorijų skelbimo.“

Į šį sąrašą papuola tokie dešiniųjų pažiūrų puslapiai kaip „Daily Caller“, „the Drudge Report“, „the Gateway Pundit“ bei mažesni. Kairiųjų pažiūrų puslapiai taip at pateko į sąrašą, įskaitant „Media Matters“ bei kitus atvirai liberalius blogus.

Kitas dokumentas, pavadinimu „vertinimas/klasifikavimas: kanalo kokybės apibūdinimas“, rodo, kad „Google“ paieškos sistema vertina puslapius remiantis nežinoma matų sistema. Šiame dokumente „the Wall Street Journal“ gavo geriausią įvertinimą, o tuo tarpu „RT America“, „Fox News“ ir „Brietbart“ atsidūrė sąrašo viduryje.

Paul Joseph Watson iš naujienų puslapio „InfoWars“, kuris taip pat atsidūrė „Google“ juodajame sąraše, pastebėjo, jog jam sunku rasti savo „YouTube“ kanalą „Google“ paieškos sistemoje, nepaisant to, kad naudojo tokius raktažodžius: paul joseph watson youtube channel

Kitas paviešintas puslapis rodo, kad „Google“ įdarbina „žmones – vertintojus“, kurie peržiūri „YouTube“ vaizdo įrašus ir pažymi tuos, kurie skelbia „netikras naujienas ar kitą neteisingą“ turinį.

Z. Vorhies pakvietė kitus „Google“ darbuotojus išlįsti į viešumą, teigdamas, kad „žmonės jau kuris laikas laukia Google Snowden momento.“

„Mano žinutė tiems, kurie dvejoja: aš paskelbiau dokumentus“,- teigė Z. Vorhies. „Aš manau, jog yra daug inžinierių, kurie nujaučia, jog kažkas vyksta ne taip, tačiau jie nesuvokia viso to masto.“

„Project Veritas“ per paskutinius mėnesius paskelbė nemažai informacijos apie „Google“ vykdomą cenzūrą ir paskatino vis didėjantį technologijų industrijos informatorių nerimą dėl kompanijos įtakos internete.

Žiniasklaidos atstovas teigė, kad „Google“ neatsakė į prašymą pakomentuoti esamą situaciją.