Prancūzijos prezidentas paskelbė tikįs "Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko". STALINO PLANAS BUS ĮVYKDYTAS!

Autorius: SputnikNews.lt Šaltinis: https://sputniknews.lt/world/2... 2019-08-20 07:17:00, skaitė 195, komentavo 4

Prancūzijos prezidentas paskelbė tikįs

Prancūzijos vadovas taip pat pabrėžė, kad Maskvos ir Paryžiaus santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei tvarkai

VILNIUS, rugpjūčio 20 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas išreiškė tikėjimą Rusijos ateitimi. Tai Prancūzijos vadovas paskelbė po derybų su savo kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu.

"Esu įsitikinęs, kad Rusijos ateitis yra visiškai europietiška. Mes tikime Europa, kuri tęsiasi nuo Lisabonos iki Vladivostoko", — Makronas rašė "Twitter".

Makronas taip pat pabrėžė, kad Rusijos ir Prancūzijos santykiai yra nepaprastai svarbūs tarptautinei tvarkai.

"Mūsų šalys turėtų kalbėtis, rasti suartinančius taškus. Tai yra mano susitikimo su Vladimiru Putinu Bregansone tikslas", — sakė jis.

Abiejų šalių prezidentų susitikimas įvyko pirmadienį Bregansono forte ir truko daugiau nei 3,5 valandos. Didžioji dalis derybų buvo uždaros.

Spaudos konferencijoje šalių vadovai pasidalino oficialių derybų lūkesčiais. Putinas teigė, kad saugumo srityje Maskvai nerimą kelia susitarimas dėl draudimo atlikti branduolinių ginklų bandymus, taip pat galima kosminė militarizacija.

Savo ruožtu Makronas išreiškė viltį, kad Rusija ir ES sugebės sukurti naują saugumo architektūrą. Be to, Prancūzijos vadovas tikėjosi su Putinu aptarti situaciją Ukrainoje, tarptautines krizes, taip pat Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) žlugimą.

Šalių vadovų derybos vyksta likus kelioms dienoms iki G7 aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris vyks rugpjūčio 24–26 dienomis Prancūzijoje, Biarico mieste. Ekspertai mano, kad Makronas greičiausiai nekvies Rusijos vadovo į šį susitikimą, tačiau naudojasi dabartinėmis derybomis, kad vėliau pareikštų Maskvos poziciją G7 aktualiais klausimais.