I. Stumbrienė atskleidė neįprastą hobį: kad papildytų kolekciją, gali pakloti solidžią sumą

Autorius: Rolandas Paksas Šaltinis: http://ldiena.lt... 2019-08-21 02:14:00, skaitė 500, komentavo 5

I. Stumbrienė atskleidė neįprastą hobį: kad papildytų kolekciją, gali pakloti solidžią sumą

Kas jau kas, bet viena žinomiausių Lietuvos šeimų Aivaras ir Inga Stumbrai mėgsta keliauti. Neseniai Maldyvuose atostogavusi ir ten savo 15-ąsias vestuvių metines paminėjusi pora iš šiltųjų kraštų mielai parsiveža širdžiai mielų suvenyrų.

I. Stumbrienė pasakojo, jog turi neįprastą hobį – ji mėgsta rinkti ir kolekcionuoti kriaukles. Pasirodo, jei šių gamtos kūrinių nepavyksta rasti paplūdimyje, moteris pasiryžusi pakloti gana didelę pinigų sumą.

„Iš egzotinių kraštų mėgstu parsivežti po vietinį kriauklės egzempliorių. Ko gero, būtent Maldyvuose ir esu brangiausiai mokėjusi už kriauklę – net 120 eurų. Na, bet ji buvo dviejų delnų dydžio.

Seišeliuose užsisakiau iš vietinio prekeivio tam tikros rūšies, tai už 100 eurų atvežė ir dar su moliusku. Matyt, specialiai ištraukė“, – juokėsi ji.

Atskleidusi neįprastą hobį, I. Stumbrienė pasakojo, kad šiuo pomėgiu užkrėtė ir savo šeimą. Nuo šiol jie kartu paplūdimyje renka įspūdingas kriaukles.

reklama

Moteris parodė, kiek daug grožybių galima rasti Maldyvų paplūdimiuose. Tokią kolekciją parsigabenti į Lietuvą būtų tikras iššūkis. 


Vis dėlto Inga pabrėžia, kad skirtingose šalyse galioja skirtingi įstatymai, tad ne visur leidžiama išsivežti net ir mažiausią kriauklytę. Visgi jei kriauklė yra pirkta, tuomet leidimas duodamas.

„Griežtai negalima vežti vėžių kiautų ir koralų. Draudimai galioja tam tikroms didžiosioms kriauklėms. Tridaknų ir Listerio kriauklių (Strombų) galima vežti iki 3 vienetų, neviršijant nustatyto svorio limito. Yra nustatytas sąrašas pagal tarptautinės prekybos (CITES) konvenciją.

O dėl kelių mažyčių kriauklyčių bėdos tikrai neturėtų būti. Nors visada vertėtų dar ir viešbutyje paklausti apie vietinius įstatymus“, – patirtimi dalijosi I. Stumbrienė.

Inga įsitikinusi – kriaukės yra geriausias suvenyras iš šiltųjų kraštų.